خانه / Uncategorized / موافقت با استعفای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس

موافقت با استعفای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارسبه گزارش روز شنبه ایرنا، شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اعلام کرد: با توجه به انتشار اخبار ضد و نقیض از کانال های غیررسمی و پیگیری رسانه ها، به اطلاع می رسانیم که «مرتضی بانک» با استعفای «محسن خادم عرب باغی» از سمت مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد ارس موافقت کرده است.
براساس این اطلاعیه طی مراحل قانونی به زودی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد ارس منصوب خواهد شد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس که سال ۹۵ به مدت ۳سال برای ریاست این سازمان ابقا شده بود، از سمت خود استعفا داد.
محسن خادم عرب‌باغی، دلیل استعفای خود را کاهش اختیارات مناطق آزاد تجاری – صنعتی و تنزل جایگاه این مناطق در برنامه ششم، عدم اجرای قوانین و مقررات مناطق آزاد و تفویض اختیار وزارتخانه‌ها به سازمان‌های مناطق آزاد در محدوده های مصوب این مناطق عنوان کرده است.
با استعفای عرب‌باغی، منابع آگاه از احتمال جایگزینی «محسن نریمان» معاون وزیر راه و شهرسازی سخن به میان آورده اند.
نریمان نماینده حوزه انتخابیه بابل در دوره‌های سوم، چهارم، ششم و هشتم مجلس شورای اسلامی بوده ‌است.
او فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است.
وی پیش تر سمت‌های معاون عمرانی استانداری مازندران، استاندار خراسان شمالی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران را برعهده داشت.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ارس در شمال ‌غرب ایران در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است.
شهرستان جلفا در شمال غربی استان آذربایجان شرقی، از شمال به رودخانه ارس و جمهوری‌های نخجوان و ارمنستان و آذربایجان منتهی می‌شود. وسعت این شهرستان ۳۱/۱۶۷۰ کیلومتر مربع است که شهرستان کلیبر حدود شرقی و شهرستان‌های مرند و اهر نیز همسایگان جنوبی این شهرستان محسوب می‌شوند.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **1070** 6075
خبرنگار: فریبابابائی ** انتشاردهنده: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


درباره gohari