خانه / Uncategorized / موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهارمحال و بختیاری مشاهده نشده است

موردی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در چهارمحال و بختیاری مشاهده نشده استعبدالمحمد نجاتی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، از اتحادیه مرغداران استان خواست مرغداران را در خصوص رعایت مسائل بهداشتی، قرنطینه مرغداری ها و تبعات ناشی از عدم پوشش بیمه ای آگاه کند.
آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بیماری ویروسی و قابل انتقال به انسان و یکی از بیماری های تنفسی طیور است که در صورت شیوع خسارات فراوانی را به مرغداری ها وارد می کند.
نجاتی در ادامه شروع ناگهانی بیماری و تلفات، تورم و کبودی تاج طیور، بی حالی شدید و پژمردگی و دورهم جمع شدن پرندگان، خونریزی زیرجلدی ساق پا و ایجاد مشکل در سیستم تنفسی و ریزش ترشحات بینی و چشم و کاهش مصرف دان را از نشانه های این بیماری در پرندگان عنوان کرد.
مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: محور ورودی شهرستانهای لردگان، سامان، بن و پلیس راه شهرکرد و کوهرنگ از روز شنبه در قرنطینه قرار گرفته و از ورود و خروج طیور زنده بدون هماهنگی دامپزشکی جلوگیری خواهد شد.
نجاتی، تعداد مرغداری های سطح استان را 240 واحد اعلام کرد و گفت: با نظارت کارشناسان و آموزش های به هنگام این واحدها اینک در سلامت کامل هستند.
به گزارش ایرنا، سالانه بیش از 22 هزار تن گوشت سفید در مرغداری های صنعتی و نیمه صنعتی استان تولید می شود.
خبرنگار: مرتضی شاهوردی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
6199/6021انتهای پیام /*


درباره gohari