خانه / Uncategorized / مومنی: اگر دنبال بازگشت استراماچونی‌ هستند، کار مجیدی درست است

مومنی: اگر دنبال بازگشت استراماچونی‌ هستند، کار مجیدی درست است

محمد مومنی، بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره استعفای فرهاد مجیدی از سرمربی‌گری این تیم اظهار کرد:‌ آقای سعادتمند باید این موضوع را مدیریت کند. شاید آقای مجیدی در جریان نیست که سعادتمند چرا به اروپا سفر کرد و آورده سفر او چه بوده است. اگر برای این رفته بود که جلوی شکایت استراماچونی را به فیفا بگیرد باید مجیدی را توجیه کند ولی اگر برای مذاکره با استراماچونی برای بازگشت به استقلال رفته بود پس کار مجیدی قابل توجیه است. درست است که در فوتبال دنیا این مسائل حل شده اما در فوتبال ما هنوز این اتفاق رخ نداده است. ما نسبت به فوتبال دنیا هم از لحاظ فکری و هم سخت‌افزاری پیشرفت زیادی نکرده‌ایم پس این چیزها طبیعی است. اگر مجیدی به این دلیل استعفا داده باشد طبیعی است اما در فوتبال دنیا این چزها حل شده است و باشگاه اجازه دارد این کار را انجام دهد.


او ادامه داد: اگر سعادتمند مسبب این قضیه بوده‌ پس شخصی که می‌تواند این قضایا را حل کند خودش است. اگر هم به خاطر جلوگیری از شکایت استراماچونی به اروپا رفت باید یک نشست با مجیدی برگزار و مسائل را حل کنند.


مومنی در پاسخ به این پرسش که صرف نظر از دلیل سفر سعادتمند به اروپا آیا آمدن استراماچونی به استقلال درست است یا خیر گفت: به نظر من نه. اما به هر جهت استقلال آسیایی شده است. در فوتبال ما اعتبار مجیدی بیشتر از استراماچونی است اما اعتبار مربیگری استراماچونی اصلا قابل مقایسه با مجیدی نیست. ما فوتبالی‌ها باید بپذیریم که همیشه کسانی هستند که کارها را بهتر از ما انجام می‌دهند و فلسفه مربیگری آن‌ها به مربی جوان می‌تواند کمک کند. این در فوتبال دنیا هست. مثلا اگر گاس هیدینگ به ایران بیاید من نمی‌توانم بگویم می‌خواهم سرمربی باشم. عملکرد استراماچونی جلوتر از مجیدی است پس او باید این را قبول کند که اگر این اتفاق افتاد، غیر منتظره نیست. به فرض مثال که آقای سعادتمند برای مذاکره با استراماچونی به اروپا رفته بود. به نظر من مجیدی باید کاملا خونسرد و حرفه‌ای کار خودش را بکند و تیم را قهرمان کند وآن را به باشگاه بسپارد و بگوید هر تصمیمی که می‌خواهید بگیرید. در این صورت آقای مجیدی آن عملکردی را که می‌خواهد به هواداران نشان داده است. این باشگاه است که باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد با مجیدی ادامه بدهد یا خیر.


بازیکن پیشین استقلال درباره بیانیه کوتاه این باشگاه درباره استعفای مجیدی که در آن به غیرحرفه‌ای بودن او به خاطر طرح استعفایش در فضای مجازی اشاره شده بود هم بیان کرد: فضای مجازی کمی افکار و اتفاقات را لوث و ما را نسبت به همدیگر بدبین کرده است. مجیدی تا الان عملکرد بسیار مثبتی داشته است. برای مربیان جوان هنوز حل نشده است که امروز هستند ولی شاید فردا نباشند. مربیان جوان باید بدانند آن روزی که حکم گرفتند شروع رفتن‌شان است. مربیان جوان ما  هنوز این را درک نکرده‌اند. به همین دلیل است که واکنش‌های غیر قابل پیش‌بینی نشان می‌دهند و البته خیلی زود از مواضع خودشان پایین می‌آیند. این درد مدیریتی است که فکر نکرده عمل می‌کنند.

انتهای پیام   

درباره gohari