خانه / Uncategorized / نبود اشتغال مهمترین مشکل بیجار است

نبود اشتغال مهمترین مشکل بیجار استبه گزارش ایرنا، حمدالله کریمی عصر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بیجار اظهار کرد: تریبون ها و رسانه ها از تکرار مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیجار، به ستوه آمده اند و عمده ترین مشکل مردم، بحث اشتغال جوانان است که تأثیر بسزایی در وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم دیار گروس دارد.
وی افزود: مهاجرت به علت نبود شغل و درآمد مناسب، شهرستان بیجار را به قطب مهاجر فرست تبدیل کرده است.
کریمی اظهار کرد: مردم شهرستان بیجار از قدرت خرید کمی برخودار هستند، بازگشایی مجدد جمعه بازار در راستای همیاری به قشر آسیب پذیر است.
معاون امنیتی سیاسی استانداری کردستان نیز گفت: حساسیت استاندار و مجموعه استانداری با توجه به وضعیت فعلی شهرستان بیجار، بر این نتیجه است که یکی از مهمترین و کارآمدترین فرمانداران استان کردستان را به فرمانداری این شهرستان منصوب کند.
حسین خوش اقبال افزود: طولانی شدن و بلاتکلیفی وضعیت فرمانداری بیجار، به نفع مردم این شهرستان نخواهد بود.
وی با اشاره به این که در مدت چهار ماه گذشته، تمامی شهرستان های استان کردستان را مورد بازدید رسمی و غیررسمی قرار داده است گفت: طبق برنامه ریزی به عمل آمده، به جهت تسریع در رفع مشکلات و پیگیری روند اجرایی دستورات، هر سه ماه یک بار در شهرستان های استان جلسه هایی با مدیران و گروه های مردم نهاد برگزار می شود.
فرماندار شهرستان بیجار هم گفت: در این شهرستان، ابزاری برای تشویق بخش خصوص به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال وجود ندارد.
بیژن زندیه افزود: زیر ساخت ها و امکانات فعلی شهرستان بیجار، باید در راستای جذب بخش خصوصی، تقویت و بهینه سازی شود.
وی اظهار کرد: بیش از 45درصد مردم شهرستان بیجار در بخش کشاورزی فعالیت دارند و کمبود آب، از جمله مشکلات جدی کشاورزان این شهرستان است.
شهر بیجار که در 142 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است
7350/3020انتهای پیام /*


درباره gohari