خانه / Uncategorized / نتیجه بررسی گرانفروشی فرودگاه نجف برای ایرلاین های ایرانی فردا مشخص می شود

نتیجه بررسی گرانفروشی فرودگاه نجف برای ایرلاین های ایرانی فردا مشخص می شود«رضا جعفرزاده» روز جمعه در بازدید از غرفه ایرنا در نمایشگاه مطبوعات در خصوص رفع مشکل ایرلاین های ایرانی در فرودگاه نجف اظهار داشت: تابستان گذشته برخی شرکت های هواپیمایی به افزایش نرخ هندلینگ و سوخت در فرودگاه نجف اعتراض داشتند.
وی ادامه داد: این اعتراض ها سبب شد برخی پروازهای ایران به فرودگاه نجف قطع شود که پس از آن مسئولان عراقی قول پیگیری موضوع را دادند.
جعفرزاده با انتقاد از اینکه به تازگی نرخ سوخت هواپیما نیز افزایش یافته و از 89 سنت به 1.24 دلار رسیده به طوری که چهار برابر نرخ فرودگاه های ایران است، گفت: طبیعی است که در چنین شرایطی ایرلاین ها نگران ادامه کار هستند و دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز هم اعلام کرده که باید مسیر را به سوی بغداد تغییر دهیم.
جعفرزاده گفت: وزیر حمل و نقل عراق در این زمینه واکنش نشان داه است و ما هم اقداماتی در این زمینه انجام می دهیم.
وی در پاسخ به این موضوع که چرا آنها به قرارداد عمل نکرده اند، گفت: این یک سوء استفاده بیشتر نیست؛ استقبال شرکت های ایرانی از فرودگاه نجف برای جابجایی زائران عتبات عالیات سبب سوء استفاده آنان از این سفر معنوی شده است.
جعفرزاده با بیان اینکه مدیریت فرودگاه نجف دست بخش خصوصی این کشور است، گفت: این در حالیست که فرودگاه بغداد در اختیار بخش دولتی است و این مشکل وجود ندارد.
وی در پاسخ به پرسش ایرنا که آیا این مشکل فقط برای پروازهای ایرانی بوده است ، از وضعیت شرکت های هواپیمایی سایر کشورها اظهار بی اطلاعی کرد.
وی همچنین در خصوص اینکه این مشکل فقط برای ایام خاص نظیر اربعین است، گفت: تصور نمی کنم که بخواهند این قیمت ها را حفظ کنند زیرا به زودی به این اقدام آنها واکنش نشان می دهیم و همانند سال گذشته مجبور می شوند رویه خود را تغییر دهند.
جعفرزاده نرخ بلیت های تهران – بغداد و تهران – نجف را در ایام اربعین برای مسیر رفت و برگشت به ترتیب 12 میلیون و 15 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس بر آژانس ها نظارت می کند.
وی ادامه داد: آژانس هایی که از نرخ های اعلامی تخلف کنند، از فهرست آژانس های مورد تایید سازمان هواپیمایی حذف می شوند.
اقتصام**9123**1053*خبرنگار: زهره دریغ گفتار**ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


درباره gohari