خانه / Uncategorized / نحسی مارسلو

نحسی مارسلو

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، شبکه های اجتماعی و آمار نشان دادند که حضور مارسلو در ترکیب اصلی رئال مادرید برابر است با خطر شکست سفیدپوشان. از زمانی که زین الدین زیدان دوباره هدایت مادرید را بر عهده گرفته این تیم در لالیگا تنها ۹ بار مغلوب شده است. در تمام این شکست ها یک نکته مشابه وجود دارد که آن هم حضور مدافع برزیلی در ترکیب اصلی است. 

تیم زیدان بدون مارسلو در ۲۰ بازی پیروز شده و ۹ بار مساوی کرده است. زمانی که فرلان مندی در ترکیب قرار داشته سفیدپوشان ۱۷ پیروزی و شش تساوی را در ۲۳ بازی به دست آوردند. 

عملکرد مارسلو قابل بحث است. او برابر والنسیا که با شکست ۴ بر یک مادرید همراه شد دومین پنالتی را به میزبان هدیه کرد. او بیشترین اشتباه را در پاس داشت (۱۲) و بیش از همه توپ از دست داد (۲۳). از طرفی مانند لوکا مودریچ ۱۰ سانتر داشت و بهترین بازیکن مادرید در توپ ربایی بود (۹). 

مدافع برزیلی از مدت ها پیش از سطح اصلی خود فاصله گرفته است و به همین خاطر زیدان، مندی را ترجیح می دهد. در دوران سانتیاگو سولاری، مارسلو نیمکت نشین بود و رگولیون در ترکیب قرار می گرفت. با بازگشت زیدان دوباره مدافع برزیلی جایگاه خود را پیدا کرد و در سه بازی پیاپی مادرید در لیگ قهرمانان اروپا نقشی کلیدی داشت. امضای قرارداد با مندی به معنای یک انتقال آرام در دفاع چپ بود. در این دو فصل زیدان به مندی ۲۳۰۴ دقیقه فرصت بازی داده و به مارسلو ۱۶۵۹ دقیقه، یعنی بازیکن فرانسوی در ۵۳.۲ درصد و مارسلو در ۴۰ درصد بازی ها حضور داشته داشته اند. 

در بین دو فیفا دی مارسلو در چهار بازی از ابتدا به میدان رفت: کادیس، شاختار، اوئسکا و والنسیا. مادرید تنها توانست اوئسکا را شکست دهد و در سه بازی دیگر مغلوب شد. مندی در ال کلاسیکو و برابر مونشن گلادباخ و اینتر در میان ۱۱ نفر قرار گرفت و سفیدپوشان دو پیروزی و یک تساوی به دست آوردند.

انتهای پیام

درباره gohari