خانه / Uncategorized / نقشه راه ایمنی جاده های کشور تدوین شده است

نقشه راه ایمنی جاده های کشور تدوین شده استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مهرداد تقی زاده حجتی روز جمعه با حضور در غرفه ایرنا مستقر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و مطبوعات افزود: در پی حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، کمیسیونی برای بررسی حادثه تشکیل و ابعاد این حادثه مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: به دستور معاون اول رئیس جمهوری به پنج وزارتخانه، مقرر شد که درخصوص تدوین و تهیه نقشه راه ایمنی جاده ها اقدامات لازم انجام و به آن معاونت برای تصمیمات نهایی اعلام شود.
تقی زاده حجتی افزود: پس از اقدامات کارشناسی، سرانجام این نقشه تدوین و برای اقدامات و تصمیمات بعدی به کمیسیون مربوطه و پس از نهایی شدن به معاون اول رئیس جمهوری ارسال خواهد شد.

** 110 هزار تن گندم هند از طریق ایران به افغانستان ترانزیت می شود
تقی زاده حجتی در ادامه به ورود اولین کشتی حامل 15 هزار تن گندم از طریق هند به بندر چابهار خبر داد و گفت: این محموله از طریق زمینی به افغانستان ترانزیت خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در دومین و سومین مرحله ارسال این محموله 110 هزار تن دیگر طی هفته های آینده از طریق جمهوری اسلامی ایران به سایر کشورها به ویژه افغانستان ترانزیت خواهد شد.

** مدیریت ترانزیت سه کشور راه اندازی می شود
معاون وزیر راه و شهرسازی، از راه اندازی مدیریت جدید ترانزیت هند، ایران و افغانستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با ایجاد این مدیریت، می توانیم بر روابط دو جانبه با کشورهای همسایه تاکید داشته و آن را گسترش دهیم.
به گفته وی، این مهم علاوه بر درآمد ارزی برای کشور، امور اقتصادی، سیاسی و دیگر تعاملات را نیز مورد تاکید قرار خواهد داد.
تقی زاده افزود: همچنین اینگونه ترانزیت ها از طریق کشور، باعث ایجاد امنیت بیشتر و حتی ایجاد اشتغال خواهد شد.

** تاکید بر فعال شدن مسیر ترانزیت روسیه – ایران – آسیای میانه
معاون وزیر خاطرنشان کرد: در این باره وزیر راه و شهر سازی طی پیامی توئیتری این برقراری و راه اندازی ترازیت کالا را تبریک گفت.
وی به سفر اخیر هیات عالی رتبه راه و شهر سازی به کشور روسیه هم اشاره کرد و گفت: در این سفر تفاهم شد که مسیر روسیه – ایران – آسیای میانه باید به مسیر ترانزیت فعال تبدیل شود.
تقی زاده حجتی در عین حال گفت: با سفر اخیر رئیس جمهوری روسیه به ایران بر اجرایی و عملیاتی شدن این مهم تاکید شد.
بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از 5 تا 12 آبان ماه در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد.
فراهنگ ** 1355 ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


درباره gohari