خانه / Uncategorized / نمایشگاه نان سالم با حضور استاندار در بشرویه گشایش یافت

نمایشگاه نان سالم با حضور استاندار در بشرویه گشایش یافتمشاور امور بانوان و خانواده فرماندار بشرویه عصر شنبه در حاشیه آغاز این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه نان سالم و توانمندی های بانوان بشرویه در قالب 24 غرفه برپا شده است.
ملوک نظرزاده افزود: غرفه های این نمایشگاه که در حاشیه دوره آموزشی ملی پرورش اقتصادی شتر برگزار شده شامل غرفه های نان های سنتی و محلی بشرویه، صنایع دستی و میراث فرهنگی و صندوق خرد زنان است.
وی بیان کرد: سیاه چادرهای عشایر نیز در حاشیه برگزاری این جشنواره برای معرفی توانمندی های عشایر منطقه بشرویه برپا شده و عشایر به معرفی و عرضه تولیدات خود برای شرکت کنندگان از سایر نقاط کشور می پردازند.
وی از شناسایی 55 نوع نان محلی در بشرویه خبر داد و گفت: در این جشنواره و با حضور استاندار از این 55 نوع نان رونمایی شد.
مشاور فرماندار بشرویه اظهار کرد: از مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره نان سالم معرفی توانمندی های بشرویه در حوزه تولید انواع نان سنتی و سالم و ترویج استفاده از این نان ها در سبد غذایی خانواده هاست.
نمایشگاه نان محلی و توانمندی های بانوان بشرویه تا هفتم اسفند در هتل کیان بشرویه از ساعت 9 تا 23 دایر است.
دوره آموزشی ملی پرورش اقتصادی شتر ویژه کارشناسان، دامپزشکان و شترداران کشور با تلاش انجمن علمی شتر ایران و جهاد کشاورزی بشرویه امروز آغاز شد و تا هفتم اسفند در شهرستان بشرویه ادامه دارد.
برگزاری جشنواره نان محلی و بوم گردی از برنامه های جنبی این دوره است.
شهر بشرویه در 300 کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
7550*3028انتهای پیام /*


درباره gohari