خانه / Uncategorized / همایش اقتصادی ایران- ارمنستان-اروپا در ایروان برگزار شد

همایش اقتصادی ایران- ارمنستان-اروپا در ایروان برگزار شدبه گزارش ایرنا، روبرت هاروتونیان معاون وزیر اقتصاد ارمنستان در این همایش که روز جمعه برگزار شد، ضمن مهم خواندن همکاری های سه جانبه از جمله برای برگزاری همایش، بر توسعه روابط بین اتحادیه اروپا، ایروان و تهران تاکید کرد.
قهرمانی نماینده سازمان توسعه سرمایه گذاری ایران نیز توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در ایران را به آگاهی شرکت کنندگان در همایش اقتصادی ایران- ارمنستان-اروپا رساند.
همچنین نماینده بنیاد سرمایه گذاری ارمنستان و پیوتِر سویتالِسکی سفیر اتحادیه اروپا در ایروان در زمینه فرصت ها و زمینه های سرمایه گذاری سه جانبه سخنرانی کردند.
سویتالسکی در سخنان خود حمایت اتحادیه اروپا از تجهیز مراکز گمرکی ارمنستان با امکانات نوین و پیشرفته با هدف تسهیل تجارت با ایران و همچنین کنترل و نظارت بیشتر برای جلوگیری از قاچاق کالاها و تولیدات صنعتی را در منطقه اعلام کرد.
همزمان نیز نخستین نمایشگاه جامع تجاری و سرمایه گذاری اروپا در ارمنستان با هدف گسترش همکاری ها بین طرفین گشایش یافت.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، تنها کشور عضو اتحادیه اوراسیا است که با ایران مرز زمینی دارد و با ترکیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان نیز هم مرز است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره gohari