خانه / Uncategorized / واحد 2 نیروگاه برق خلیج فارس برای تعمیراساسی از مدار خارج شد

واحد 2 نیروگاه برق خلیج فارس برای تعمیراساسی از مدار خارج شدبه گزارش ایرنا کرامت کمالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعمیر این واحد واحد گازی توسط پیمانکار داخلی و با نظارت متخصصان نیروگاه انجام می شود.
وی ادامه داد: در این تعمیر اقدام هایی شامل تعویض پره های ثابت و متحرک توربین، بازدید و تعویض قطعه های محفظه احتراق و بازدید و تعویض قطعه های ضروری ژنراتور انجام می شود.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده بخش‌های مختلف واحد از جمله توربوکمپرسور، ژنراتور و تاسیسات جانبی بازدید و بررسی می شوند.
مدیرعامل نیروگاه برق خلیج فارس یادآور شد: این واحد پس از پایان تعمیر و در طول فصل بهار و تابستان سال آینده به صورت تمام وقت و بار کامل برای تامین برق مطمئن و پایدار در مدار تولید قرار می گیرد.
نیروگاه گازی هرمزگان (خلیج فارس) در 40 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و در منطقه قلعه قاضی با مساحت تقریبی یک میلیون و 65 هزار متر مربع واقع شده است.
نیروگاه هرمزگان شامل 6 واحد توربین گازی از نوع GT13E2 ساخت شرکت آلستوم فرانسه است که برای اولین بار در وزارت نیرو راه اندازی شده است.
سوخت مورد نیاز نیروگاه، گاز و گازوئیل است که سوخت گاز به عنوان سوخت اصلی و گازوئیل به عنوان جایگزین پیش بینی شده است.
گاز مورد نیاز نیروگاه از طریق یک خط لوله 16 اینچی از طریق پالایشگاه گاز سرخون تأمین می شود.
میزان مصرف گاز در بار پایه برای هر واحد حدود 45 هزار متر مکعب در ساعت است، برای استفاده ازسوخت مایع (گازوئیل) 2 مخزن هریک به ظرفیت 20 هزار مترمکعب درنظرگرفته شده است، که از طریق تانکرهای حامل سوخت بارگیری می شوند.
استان هرمزگان دارای سه نیروگاه برق با ظرفیت 2 هزارو 628 مگاوات بوده که شامل نیروگاه برق
بندرعباس با توان تولید یک هزار و 320 مگاوات ، نیروگاه خلیج فارس قلعه قاضی با توان تولید 960 مگاوات ونیروگاه ایسین با ظرفیت 348 مگاوات برق است.
3219 /6048
خبرنگار: عزت الله معمارباشی ** انتشار دهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari