خانه / Uncategorized / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: کاهش فساد و مقابله با زمین خواری از اهداف سیماک است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: کاهش فساد و مقابله با زمین خواری از اهداف سیماک استمحمدجواد آذری جهرمی شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح پروژه سیماک در اداره کل پست خوزستان با اشاره به اینکه بدون هویت مکان نمی توان دولت الکترونیک را پیاده سازی کرد گفت: دولت الکترونیک نیز خود ابزاری برای توسعه کسب و کار در کشور است.
وی دیگر فایده اجرای دولت الکترونیک را مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: یکی از آسیب های کشور عدم ثبت و ضبط اطلاعات است و اجرای طرح سیماک با فراهم آوردن این امکان ،سبب مبارزه با زمین خواری می شود.
آذری جهرمی ایجاد زیر ساخت های لازم برای توسعه دولت الکترونیک را یکی از وظایف وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و یادآور شد: از سویی دیگر یکی از مسئولیت های مهم سازمان پست کشور اجرای طرح هایی همچون جی نف است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه کاهش فساد، بهبود وضع معیشت پرسنل و ارائه سرویس های نوین از برنامه های پست کشور است، خاطر نشان کرد: در سال های گذشته تبادل مراسلات پستی به ویژه مکاتبه بین مردم به شدت کاهش یافته، از همین رو شرکت پست به دنبال راهی برای درآمدزایی بوده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین وظایف شرکت پست ایجاد رفاه و معیشت کارکنان است یادآور شد: درآمد پست از سه هزار و 500 میلیارد ریال در طول چهار سال به هشت هزار میلیارد ریال رسیده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته این درآمد ظرف یک سال باید دو برابر شود.
وی با بیان اینکه به علت ماهیت بین دستگاهی راه اندازی سیماک شاهد کندی امور در سطح کشور بودیم افزود: خوشبختانه در استان خوزستان با هماهنگی های موجود و درک مناسب مدیران ارشد استانی شاهد تسریع در افتتاح این پروژه هستیم.
طرح سیماک به عنوان زیرساخت اجرای برنامه های دولت الکترونیک یکی از مهم ترین برنامه های اقتصاد مقاومتی، فرآیند های اداری امور املاک را در میان دستگاههای اجرایی مربوطه الکترونیکی می کند.
در طرح سیماک با الکترونیکی شدن پرونده ها و یکپارچه شدن اطلاعات املاک و مدارک مربوط به ملک و دسترسی مستقیم دستگاه های اجرایی مربوطه به پرونده املاک، امکانات مناسبی برای نظارت مستقیم مدیران بر فعالیت کارکنان و نیز نظارت دستگاه های نظارتی بر عملکرد دستگاه های اجرایی فراهم می شود.
امکان مبادله الکترونیکی استعلام های میان دستگاهی مربوط به ملک، شفاف سازی پرونده ملک و روند کارهای مربوط به آن و ایجاد خود کنترلی مدیران و کارکنان، ارتقای بهره وری استانی و ملی، کاهش مراجعات و مواجهه حضوری و ارتقای سلامت اداری و به حداقل رساندن زمین خواری از مهم ترین مزایای اجرای طرح سیماک است.
همچنین طرح مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (جی نف) که از طرح های کلان ملی به شمار می رود به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی از سوی هیات دولت به تصویب رسید.با اجرای این طرح می توان به هر مکان کد پستی انحصاری ، آدرس استاندارد و تخصیص طول و عرض جغرافیایی داد و این سه گزینه را روی نقشه های بومی قرار داد.
6002/6064
خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari