خانه / Uncategorized / وزیر صنعت: وجود فساد در نظام اداری کشور از جمله دلایل محدودیت سرمایه گذاری خارجی است

وزیر صنعت: وجود فساد در نظام اداری کشور از جمله دلایل محدودیت سرمایه گذاری خارجی استبه گزارش پنجشنبه شب ایرنا از روابط عمومی وزارت صنعت، محمد شریعتمداری تاکید کرد: در این زمینه اول از همه خود دولت باید متکفل این امر باشد.
وی ادامه داد: بنده از فساد خرد و کلان در دستگاه اداری مربوط به این وزارتخانه نمی گذرم و همه تلاشم را برای برخورد با این تخلفات انجام خواهم داد.
وی افزود: همکارانم در دستگاه نظارتی مستقر در وزارتخانه نیز مکلفند با همه مظاهر فساد بشدت برخورد کنند.
وی ادامه داد: همه ما به عنوان کسانی که مدعی فرهنگ بسیج و ایثارگری هستیم این وظیفه مهم را داریم که خودمان مظهر استفاده از تولید ملی باشیم و از کالای قاچاق و حتی کالای خارجی استفاده نکنیم.
وزیر صنعت افزود: یکی از مهمترین حمایت‏‏ ها از تولید ملی، ‏ایجاد فرهنگ حمایت از تولید داخلی در جامعه است یعنی اینکه کاری کنیم استفاده از تولید ملی باعث افتخار و ارزش و استفاده از کالای خارجی حتی کالایی که به صورت قانونی وارد کشور شده یک اقدام غیر ارزشی محسوب شود.
شریعتمداری اضافه کرد: باید با اخلاق و رعایت همه اصول، بدون پرده دری و ریخن آبرو و حیثیت کسی، اطلاعاتی که فکر می‏ کنیم صحیح هست و به بهتر شدن فضای اداری و جامعه ما کمک می‏کند را در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهیم.
وی خاطرنشان ساخت: شفافیت قوانین و برداشتن مقررات پیچیده، کوچک کردن و چابک کردن نظام اداری، سپردن کار به مردم، نشاندن دولت در جایگاه سیاستی، هادی و مشوق و همچنین دور کردن دولت از فعالیت هایی که ما به آن اعمال تصدی می‏گوییم و بردن دولت به سمتی که ما به آن اعمال حاکمیت گفته می شود، مجموعه ‏اقداماتی است که می‏ تواند از فساد جلوگیری کند و ما باید این مسیر را در نظام اداری کشور به کار گیریم.

**شبیخون بعدی نظام استکبار علیه کشور ‘هجمه اقتصادی’ است
وزیر صنعت در ادامه افزود: بعد از شبیخون فرهنگی یکی از هجمه های اساسی نظام استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران، هجمه اقتصادی است.
وی گفت: محاصره، تحریم و تحمیل برخی از روابط و مقررات بین المللی همه ابزارهایی است که تنها به دلیل استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران علیه این نظام مقدس به کار گرفته شده است.
شریعتمداری خاطرنشن ساخت: حرکت در جهت ایجاد یک اقتصاد مقاوم و به فرموده رهبر معظم انقلاب به سمت اقتصاد مقاومتی، یک حرکت ایثارگرانه و مجاهدانه و بسیج یکی از مهمترین و شایسته ترین ارکان تحقق این هدف است.
وزیر صنعت، تولید ملی و حفاظت از آن را یکی از مهمترین مجاهدت ها برشمرد و گفت: بسیجی های ما در عرصه فعالیت های اقتصادی باید حامی تولید ملی باشند.
وی ادامه داد: نهضت پاسداری و حمایت از تولید ملی باید یکی از مهمترین اهداف بسیجی های کشور ما در همه دستگاه ها، آحاد ملت، اقشار و طبقات است؛ البته وزارتخانه مسئول تولید در حوزه صنعتی و معدنی، وزارت صنعت و معدن و تجارت باشد.
وی تاکید کرد: باید با اصلاح و سهل کردن مقررات فعالیت های اقتصادی، شرایط تولید داخلی را به گونه ‏‏‏ای ‏فراهم کنیم تا کالای وارداتی خارجی حتی به صورت قاچاق امکان رقابت در عرصه تولید داخلی با کالای مشابه خودش را نداشته باشد.
وی تصریح کرد: بسیج باید یکی از وظایف خود را مبارزه با ورود کالای غیرقانونی به مرزهای کشور قرار دهد.
شبک**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


درباره gohari