خانه / Uncategorized / وسعت گلخانه های هرمزگان به 2 برابر افزایش یافته است

وسعت گلخانه های هرمزگان به 2 برابر افزایش یافته استمسعود گرگیج روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا، وسعت گلخانه های زیر کشت محصولات صیفی این استان را هم اکنون 205هکتار ذکر کرد.
وی اظهار کرد: بیشترین سطح زیرکشت با 80هکتار به حاجی آباد اختصاص دارد درحالیکه وسعت گلخانه های شهرستان رودان نیز به 77هکتار می رسد.
مدیرامورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان کشت اصلی گلخانه های هرمزگان را گوجه فرنگی، خیار و توت فرنگی عنوان کرد و افزود: بطور متوسط از هر هکتار افزون بر 220تن محصولات برداشت می شود.
به گفته وی سالانه حدود 50هزارتن محصول به ارزش 280 میلیارد ریال از گلخانه های کشاورزی این استان برداشت و به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه می شود.
این مقام مسئول در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان یاد آورشد: با توجه به افزایش وسعت گلخانه ها پیش بینی می شود که میزان تولید محصولات امسال نسبت به سال زراعی گذشته 40درصد افزایش یابد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان خاطرنشان ساخت: کیفیت محصولات تولیدی گلخانه های این استان باعث شده تا 40درصد محصول برداشتی به خارج از کشور به ویژه عراق، روسیه، قطر، و امارات متحده عربی صادر شود.
در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان وسعت زمین های کشاورزی این استان 161هزار هکتار با تولید سالانه افزون بر2میلیون و 300هزارتن محصول باغی و زراعی اعلام شده است.
دراین اطلاعات آمده است هرمزگان با تولید سالانه یک میلیون و 650هزارتن محصول سبزی و صیفی خارج از فصل تاثیر بسزایی در تنظیم بازار این محصولات طی فصل های پاییز و زمستان در کشور به خصوص بازار تهران دارد.
6149 /6048
خبرنگار رضا گیلانی ** انتشار : خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari