خانه / Uncategorized / وضعیت شغلی دهیاران تعیین تکلیف می شود

وضعیت شغلی دهیاران تعیین تکلیف می شودعلی فرخزاد دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص نشست امروز خود با مسئولان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: در این جلسه وضعیت شغلی و استخدامی دهیاران مورد بررسی قرار گرفت و اعلام شد که آیین نامه ای به منظور تعیین و تکلیف این موضوع پیش بینی شده است که در ماه های آینده به استان ها ابلاغ می شود.
وی اضافه کرد: استان قزوین از 540 دهیار برخوردار است که به عنوان نماینده دولت مشغول خدمت هستند اما شرایط قراردادی و حقوقی مشخصی ندارند و می توان با این آیین نامه وضعیت آنان را ساماندهی کرد.
فرخزاد با اشاره به سایر نشست های مشترک خود با مسئولان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در راستای تخصیص اعتبار به دهیاری ها و شهرداری های استان، گفت: قرار است 10هزار میلیارد ریال برای ساماندهی پسماند و دفن بهداشتی زباله به دهیاری های کشور اختصاص یابد و همچنین نیم درصد عوارض از پروژه های دارای تخریب به محیط زیست نیز به دهیارهای ها ارایه شود.
وی همچنین به برنامه این سازمان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری طی سال جاری که در این نشست ها مطرح شد، خبر داد و گفت: در این حوزه نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که 50 درصد آن را دولت و 50 درصد را نیز که شامل 30 درصد تسهیلات بانکی و 20 درصد آورده نقدی است افراد حقیقی و شهرداری ها تامین می کنند.
فرخزاد همچنین از تخصیص اعتبارات بازآفرینی برای تغییر کاربری املاک در بافت فرسوده شهری خبر داد و گفت: دستگاه هایی که دارای املاکی در بافت فرسوده هستند ملزم شده اند فهرست این املاک را برای تغییر کاربری شناسایی کرده و در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دهند.
فرخزاد افزود: در حوزه گردشگری نیز معاونت پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مشابه سال گذشته، طرح ارایه تسهیلات کم بهره با سود چهار درصد را در دستور کار دارد تا با ورود تعاونی های دهیاری های کشور در این زمینه، مشارکت روستاییان در جهت رونق گردشگری در این مناطق فراهم شود.
وی در ادامه با اشاره به نشست مشترک خود با معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران گفت: در این نشست گزارشی از خسارات سرمازدگی به محصولات کشاورزی استان ارایه شد.
فرخزاد با بیان اینکه برآورد اولیه ما از خسارات به محصولات استان 18 هزار میلیارد ریال است،افزود: در این نشست رییس سازمان مدیریت بحران کشور نیز راهکارهایی برای جبران این خسارات پیشنهاد کردند که مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی افزود: مقرر شده است کشاورزان فاقد بیمه که خسارت دیده اند از تسهیلات جدید و استمهال بدهی بانکی بهره مند شوند.
فرخزاد افزود: رییس سازمان مدیریت بحران در این نشست درباره پیگیری پرداخت تسهیلات کم بهره برای کشاورزان از طریق مذاکره با وزیر کشور و ستاد مدیریت بحران نیز قول مساعدت داد.
7388*3013انتهای پیام /*


درباره gohari