خانه / Uncategorized / پرداخت حق بیمه 700هزار ریالی برای مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت حق بیمه 700هزار ریالی برای مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمدعباس نورمحمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صاحبان 15حرفه و شغل خانگی از جمله تولیدکنندگان گلیم، جاجیم، قالی، لباس‌های محلی، منجوق بافی و چادربافی می‌توانند از این حق بیمه استفاده کنند.
وی افزود: تاکنون یک هزار و 390 بافنده مشاغل خانگی در کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته اند.
مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: صاحبان مشاغل خانگی دارای سن 50 و 55 سال و بالای 20 یا 30 سال سابقه کار می‌توانند بازنشسته شوند.
وی عنوان کرد: همچنین زنان سرپرست خانوار در استان زیر پوشش این بیمه‌ قرار خواهند گرفت.
نور محمدی تصریح کرد: چنانچه آن‌ها بخواهند از خدمات بیمه بازنشستگی بهره‌مند شوند حق بیمه ماهیانه با نرخ 12 درصد، بیمه بازنشستگی و بازنشستگی بعد از فوت با نرخ 14 درصد و اگر بخواهند از خدمات بیمه‌ای بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازنشستگی بعد از فوت استفاده کنند نرخ پرداخت بیمه آن‌ها 18 درصد است.
وی با اشاره به شرایط استفاده از بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار، گفت: سن این افراد نباید بالاتر از 50 سال بوده و چنانچه سن آن‌ها بیش از 50 سال باشد اگر در گذشته بیمه‌ای داشته باشند سابقه بیمه آن‌ها لحاظ و از سن آن‌ها کم شده و زیر پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند.
مدیر کل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: زنان سرپرست خانوار دارای 50 و یا 55 سال سن و با 20 یا 30 سال سابقه کار، می‌توانند بازنشسته شوند.
کهگیلویه و بویراحمد دارای افزون بر پنج هزار تولید کننده و بافنده انواع صنایع دستی در هر 2 بخش آقایان و بانوان است.
در سال جاری 100 میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات برای اشتغالزایی در بخش مشاغل خانگی در این استان اختصاص یافته است.
خبرنگار: فهیمه قهرمانی**انتشاردهنده: موسوی
9868/6110انتهای پیام /*


درباره gohari