خانه / Uncategorized / پرداخت ‌105 میلیارد ریال تسهیلات در 2 ماه گذشته به واحدهای تولیدی

پرداخت ‌105 میلیارد ریال تسهیلات در 2 ماه گذشته به واحدهای تولیدیبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی عصر سه شنبه در کارگروه تسهیل در سرمایه گذاری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این تسهیلات به طرح های کشاورزی، صنایع تبدیلی و بنگاه های اقتصادی استان اختصاص پیدا کرده است.
وی افزود: بررسی های لازم به منظور پرداخت این میزان تسهیلات از ابتدای سال صورت گرفت، اما روند پرداخت آن از ابتدای تیر ماه آغاز شده است.
معاون استاندار کرمانشاه سهم این استان از پرداخت تسهیلات کشوری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کرمانشاه در زمینه پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی رتبه اول کشور و در زمینه پرداخت تسهیلات به بخش صنعتی رتبه سوم کشور را دارد.
رحیمی با اشاره به معضلات اقتصادی کرمانشاه گفت: به منظور رفع مشکلات اقتصادی استان نیازمند حمایت از بخش خصوصی هستیم از این رو امیدواریم روند پرداخت تسهیلات در کرمانشاه تا پایان سال به این شکل ادامه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه سه پروژه بزرگ ‘طرح توسعه پتروشیمی اوره و آمونیاک’، ‘زرین کود کرمانشاه’ و ‘کاغذ سازی اسلام آباد غرب’ در صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شدند، گفت: اجرای این سه پروژه هم اکنون به واسطه آورده اولیه سرمایه گذاران شروع شده است.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: طرح توسعه پتروشیمی اوره و آمونیاک استان کرمانشاه با 220 میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و چهار هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی از سه سال قبل در صندوق توسعه ملی باقی مانده بود.
رحیمی اضافه کرد: کارشناسان صندوق توسعه ملی بر این باور بودند که میزان تولید این واحد بیشتر از نیاز کشور است از این رو پس از برگزاری جلسات مختلف کارشناسی و تاکید بر صادرات محور بودن، این پروژه تامین اعتبار شد.
وی در رابطه با پروژه شرکت زرین کود گفت: این شرکت پس از شروع به کار صد هزار تن اوره تولیدی پتروشیمی کرمانشاه را با پوشش گوگرد به کود تبدیل می کند.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این شرکت در شهرک صنعتی کرمانشاه ایجاد خواهد شد، گفت: این پروژه برای اجرا به 14 میلیون یورو اعتبار ارزی و 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که صندوق توسعه ملی با آن موافقت کرده است.
رحیمی همچنین ایجاد کارخانه کاغذ سازی اسلام آباد غرب را نیز پروژه ای کم نظیر دانست و گفت: این کارخانه بدون نیاز به چوب و با استفاده از سنگ آهک منطقه، کاغد تولید خواهد کرد.
وی گفت: این کارخانه با اشتغالزایی بیش از 90 نفر و تولید سالانه پنج هزار تن کاغذ به هفت میلیون یورو اعتبار ارزی و 100 میلیارد ریال اعتباری ریالی نیاز دارد که صندوق توسعه ملی با آن موافقت کرده است.
7445/8066 خبرنگار: سامان رحمتیان** انتشار دهنده: علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari