خانه / Uncategorized / پرداخت 131 میلیارد تومان تسهیلات برای 124 واحد تولیدی در آذربایجان شرقی

پرداخت 131 میلیارد تومان تسهیلات برای 124 واحد تولیدی در آذربایجان شرقیبه گزارش ایرنا، علی نواداد شنبه شب در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی استان افزود: تا به امروز درکل کشور 33 هزار و 727 واحد در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این تعداد دو هزار و 820 واحد از آذربایجان شرقی است.
وی ادامه داد: 8.3 درصد کل ثبت نامی های کشور مربوط به آذربایجان شرقی است و استان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
نواداد اظهار کرد: از مجموع واحدهای ثبت نامی 845 واحد و طرح تولیدی صنعتی و کشاورزی به ارزش 596 میلیارد تومان در کارگروه بررسی، تصویب و به بانک های استان معرفی شده است که از نظر تعداد معرفی به بانک ها در مقایسه کشوری در رتبه چهارم قرار داریم.
وی گفت: از این تعداد برای 48 واحد به مبلغ 60 میلیارد تومان و از محل انتقالی های سال 95 نیز در سال جاری برای 75 واحد به ارزش 71 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی افزود: از نظر تعداد پرداختی های طرح رونق تولید در سال جاری رتبه 7 کشوری و از نظر مبلغ نیز در رتبه 6 کشوری قرار داریم.
به گزارش ایرنا، طرح رونق تولید در راستای تأمین کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی اجرا می‌شود که در قالب این طرح، واحدهای تولیدی بعد از ثبت‌نام در سامانه بهین یاب و تشکیل پرونده در دبیرخانه طرح در سازمان صنعت، معدن و تجارت، بررسی درخواست در کمیته‌های دوگانه کارشناسی و کارگروه استانی تهسیل و رفع موانع تولید مطرح و به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشار: عزیزی راد
6120/518انتهای پیام /*


درباره gohari