خانه / Uncategorized / پیش بینی راه اندازی 6 هزار واحد صنعتی و ایجاد50 هزار شغل تا پایان سال در کشور

پیش بینی راه اندازی 6 هزار واحد صنعتی و ایجاد50 هزار شغل تا پایان سال در کشوربه گزارش ایرنا، رضا رحمانی عصر یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز با بیان اینکه 6 هزار واحد صنعتی امسال باید در کشور راه اندازی شود، افزود: امسال 20 هزار میلیارد تومان برای احیا 10 هزار واحد صنعتی ، معدنی ، کشاورزی وگردشگری در کشور درنظر گرفته شده است.
وی گفت: 10 هزار میلیارد تومان نیز برای بازسازی و نوسازی صنایع متوسط ، کوچک و اصناف تولیدی در جهت برنامه‌های اقتصادی مقاومت پیش بینی کرده ایم.
وی با بیان اینکه هدف دولت توزیع فقط پول نیست، اظهار کرد: در سال گذشته 16 هزار میلیارد تومان برای احیای بیش از هفت هزار واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی در نظر گرفته شد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ، رونق تولید را یکی از 44 طرح اقتصاد مقاومتی دانست و‌ گفت: پارسال 2 هزار و 450 طرح در کشور ایجاد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه 50 طرح ملی در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد، ادامه داد: با بهره برداری از این طرح‌ها بیش از 13 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.
رحمانی با اشاره به سیاست‌های جدید این وزارتخانه، گفت: برنامه ما این است تولید دانش بنیان جز اولویت‌ها قرار گیرد ضمن آنکه نوسازی صنایع و تولید صادرات محور از دیگر برنامه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه برای اولین بار پیوست فناوری به قرارداد‌ها اضافه شده است، اظهارکرد: نوع نگاه وزارتخانه به سمت کیفی سازی است و قرارداد‌های که پس از برجام بر این اساس تنظیم شده به طور حتم باید صادرات محور باشد.
7414/ 6155خبرنگار: وحیده عسکری** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari