خانه / Uncategorized / پیگیری مشکلات و خسارتهای ناشی از خشکسالی سیستان در اولویت باشد

پیگیری مشکلات و خسارتهای ناشی از خشکسالی سیستان در اولویت باشدبه گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی استانداری، سید دانیال محبی در نشست مدیریت بحران آب سیستان که روز دوشنبه در استانداری برگزار شد، گفت: موضوع کم آبی در استان یکی از مهمترین مشکلات مردم است که پیگیری و حل این موضوع در اولویت قرار دارد.
وی با اشاره به کاهش نزولات جوی در شمال استان و خسارات وارده ناشی از این بحران به مردم، از مدیران و مسئولان سازمانها و ادارات و بانکهای عامل خواست نسبت به پیگیری دقیق مشکلات افراد خسارت دیده از خشکسالی در منطقه سیستان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه منطقه و کشورهای اطراف نیز دچار قهر طبیعت هستند، تصریح کرد: میزان بارش برف و باران در حوزه بالادست رودخانه هیرمند کاهش داشته است که بدلیل عدم آورد آب این رودخانه زراعت مردم سیستان در حال از بین رفتن است به همین سبب دستگاه های متولی باید اقدامات حمایتی لازم را از کشاورزان، دامداران و مردم منطقه بصورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.
استاندار همچنین به تعامل دولت و مجلس در رفع مشکلات مردم اشاره کرد و آن را عاملی موثر در پیگیری مطالبات مردم استان سیستان و بلوچستان دانست.
محبی در پایان با تشریح وظایف تمامی دستگاه های مرتبط با این موضوع، دستورات تخصصی لازم را برای پیگیری مسائل و مشکلات مردم منطقه صادر کرد.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به کاهش 98 درصدی نزولات جوی در استان اشاره کرد و گفت: بیشترین آسیب از بحران خشکسالی به منطقه سیستان وارد شده که با توجه به کشت اول کشاورزان، ادامه کار با مشکل مواجه شده است.
احمدعلی کیخا افزود: حدود 80 هزار هکتار از زمین های منطقه سیستان بخاطر کم آبی و خشکسالی زیر کشت نرفته که نشان دهنده وارد آمدن خسارت به کشاورزان و کاهش درآمد آنان است.
7316 **6081انتهای پیام /*


درباره gohari