خانه / Uncategorized / چرت مهاجمان پرسپولیس پاره می‌شود؟

چرت مهاجمان پرسپولیس پاره می‌شود؟

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «پرسپولیس بر خلاف چند سال اخیر که فصل فوتبالی درخشانی را به نمایش گذاشته بود، امسال و با شروع لیگ برتر و مسابقات جام‌ حذفی از شرایط آرمانی خود دور است و تماشاگران این تیم در بازی‌های انجام شده فقط سایه‌ای از تیم چند فصل گذشته را دیدند. مرسوم است که هر زمان تیم فوتبالی تغییرات گسترده‌ای را به خود می‌بیند گفته می‌شود باید به آن تیم فرصت بیشتری داد تا بازیکنان بهتر یکدیگر را در زمین پیدا کنند. این اتفاق اما امسال شامل حال پرسپولیس نشده و درصد بالایی از بازیکنان فعلی این تیم همان نفرات فصل‌های قبل هستند. حتی بازیکنانی مثل وحید امیری و فرشاد احمدزاده نیز که در فصل جدید جذب شدند پیش از این تجربه بازی در کنار بازیکنان فعلی را داشتند اما تنها جایی که تغییر کرده روی نیمکت تیم است و شاید جا افتادن تفکرات سرمربی جدید نیاز به زمان بیشتری دارد.

در این میان موضوعی که بیشتر از هر چیز دیگری پرسپولیس فصل جدید را تحت فشار قرار داده فقر گلزنی در این تیم است. با مرور تعداد گل‌های به‌ ثمر رسیده در چند بازی اخیر متوجه این موضوع خواهید شد که این تیم آمار گلزنی بسیار پایینی داشته است. پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی لیگ برتر فقط موفق شده ۳ گل به‌ ثمر برساند(!) که این آماری بسیار ضعیف برای مهاجمان این تیم به‌ شمار می‌رود. آنها در حالی دوشنبه شب در اولین بازی جام‌ حذفی نیز به پیروزی رسیدند که سنت‌شکنی نکرده و مطابق ۳ برد یک‌ بر صفر در لیگ، مقابل ماشین‌سازی نیز با تک‌ گل وحید امیری به پیروزی رسیدند. حالا طبیعی است که همه کاسه و کوزه‌ها بر سر علی علیپور و جونیور براندائو برزیلی شکسته شود. علیپور که از ابتدای فصل با افت فاحشی روبه‌رو شده و در لیگ برتر جدید هیچ گلی به‌ثمر نرسانده، برای فرار از فشار این اتفاق قصد داشت در بازی حذفی مقابل ماشین‌سازی ضربه پنالتی تیمش را به گل تبدیل کند و از این شرایط کمی فاصله بگیرد اما با از دست دادن این ضربه عملا خود را وارد فضایی سنگین‌تر کرد تا انتقادها به او بیشتر از قبل شود.

عجیب این که با نگاهی به آمار اخیر این بازیکن متوجه خواهید شد نزدیک به ۵۰۰ دقیقه برای پرسپولیس در فصل جاری بازی کرده که ماحصل آن تنها سه شوت به سمت چهارچوب دروازه حریفان بوده است! این آمار زنگ خطر را برای این بازیکن، هواداران و سرمربی به صدا درآورده است. البته مشابه این اتفاق بارها برای بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا نیز افتاده و حتی هم تیمی‌ها سعی کرده‌اند به اشکال مختلف کمک کرده تا بازیکن گل نزن به شرایط بازی برگردد اما در مورد علیپور به‌ نظر می‌رسد او نیاز به تمرکز و اعتماد به نفس بیشتری دارد تا دوباره به ریل گذشته بازگردد. شاید به همین دلیل پنالتی بازی حذفی هم به او داده شد تا با گل کردن آن اعتماد به نفس گذشته را باز یابد که البته این فرصت هم از دست رفت. اما شرایط زوج علیپور به مراتب وخیم‌تر است. جونیور برزیلی تا اینجا به هیچ عنوان موثر نبوده و نشانی از یک مهاجم ندارد. به همین دلیل انتقاد‌ها از او هم ادامه دارد. شاید علاج کار کالدرون در این شرایط بها دادن بیشتر به جوانان مستعدتری مثل عبدی یا روستایی باشد شاید این حربه باعث شود مهاجمان دیگر از خواب بیدار شوند.»

انتهای پیام

درباره gohari