خانه / Uncategorized / چهارمین نمایشگاه تخصصی صنایع معدنی، ساختمانی و صنایع وابسته آذربایجان غربی گشایش یافت

چهارمین نمایشگاه تخصصی صنایع معدنی، ساختمانی و صنایع وابسته آذربایجان غربی گشایش یافتبه گزارش ایرنا، این نمایشگاه عصر روز سه شنبه با حضور 48 شرکت تولیدکننده داخلی و بیش از پنج شرکت تولید کننده خارجی از کشورهای ترکیه، هلند، ایتالیا و آلمان در محل پارک جنگلی ارومیه و با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این استان یکی از قطب های تولیدکننده سنگ و صنایع معدنی کشور بوده اما این صنعت نیازمند توسعه روزافزون است.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری این نمایشگاه ها می تواند در توسعه این صنایع موثر باشد، افزود: علاوه بر واحدهای استانی، بسیاری از واحدهای سایر استان ها از جمله خراسان رضوی، تهران، یزد، زنجان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در این نمایشگاه حضور دارد.
جعفرصادق اسکندری ادامه داد: بخشش جرائم حقوقی دولتی معادن، ایجاد تعرفه های ترجیحی با کشورهای منطقه و توسعه واحدهای فرآوری از جمله سیاست های حمایتی دولت برای توسعه صادرات این صنایع و رونق فعالیت های معدنی است.
وی تصریح کرد: معرفی آخرین دستاوردهای صنعت معدن، ایجاد فضای رقابت بیشتر بین تولیدکنندگان و معرفی محصولات جدید با رویکرد اشتغالزایی از اهداف اصلی و کلان برگزاری این نمایشگاه است.
وی با اشاره به ظرفیت های ویژه آذربایجان غربی به خصوص ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با چهار کشور همسایه، بیان کرد: آذربایجان غربی می تواند محلی برای استقرار سایت های جدید تولید و صادرات در کشور باشد.
به گزارش ایرنا این نمایشگاه چهار روزه از امروز تا روز جمعه، 12 آبان ماه و از ساعت 17 تا 23 برای بازدید علاقه مندان دایر خواهد بود.
8135/ 3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari