خانه / Uncategorized / چه کسی در فدراسیون فوتبال تک روی می‌کند؟

چه کسی در فدراسیون فوتبال تک روی می‌کند؟

به گزارش ایسنا، فدراسیون فوتبال مدت‌هاست که عملکردی در خور شان و نام این مجموعه ندارد و اشتباهات مدیریتی پیاپی، موجب تعضیف تمام ارکان این فدراسیون شده است. عمده این مشکلات این مجموعه ناشی از تصمیمات غیرقانونی است که در مواقعی متعددی جنجال برانگیز شده است.

از میان انبوه اشتباهات این فدراسیون می‌توان به حواشی انتخاب مهدی محمدنبی به جای ابراهیم شکوری اشاره کرد که مدیران این فدراسیون بدون انجام فرآیند قانونی برگزاری هیات رئیسه، تصمیم بر انتخاب دبیرکل جدید گرفتند که با اعتراض دیگر اعضای هیات رئیسه، پای AFC به این موضوع باز شد تا در نهایت فدراسیون فوتبال راه درست را برود.

پس از حل و فصل این مسائل با ورود کنفدراسیون فوتبال آسیا، این روزها فدراسیون فوتبال در صدد رفع مشکلات جاری این مجموعه است و در خلال آن مسائلی مانند شکایت کارلوس کی‌روش برای دریافت پاداش قرارداد خود مطرح شده است که فیفا در حکم اولیه رای را به نفع سرمربی سابق تیم ملی صادر کرده است.

*چرا قانون دور زده می شود؟

هدف از این گزارش ورود به جزییات پرونده کارلوس کی‌روش و حقانیت او یا فدراسیون فوتبال نیست بلکه موضوع به نادیده گرفتن قوانین داخلی و دور زدن دبیرکل فدراسیون فوتبال باز می‌گردد.

در واقع بعد از صدور این رای به نفع کی‌روش، برخی از رسانه‌ها و فوتبال دوستان از مجموعه فدراسیون انتقاد کردند تا این فدراسیون هم در کسری از زمان اطلاعیه‌ای را روی خروج سایت رسمی خود قرار دهد و اعلام کند در واکنش به این حکم، در دادگاه CAS شکایت خواهد کرد. درخواست تجدیدنظر و رسیدگی مجدد به پرونده اقدامی قانونی است که در مواقعی با موفقیت همراه بوده و جلوی ضرر و زیان بدون توجیه را گرفته است و همه این حق را به فوتبال ایران می‌دهند که از حقوقش دفاع کند.

با این وجود اظهارات مهدی محمدنبی درباره پرونده شکایت کارلوس کی روش نشان می دهد که برخی در فدراسیون فوتبال بدون اطلاع دبیرکل و هیات رئیسه اقداماتی را انجام می‌دهند که طبق قانون اختیاری برای اجرای آن ندارند و می تواند مجددا قائله انتخاب دبیرکل و ورود AFC به این مسائل را به دنبال داشته باشد.

*ماجرای دور زدن هیات رئیسه و دبیرکل

طبق آنچه گفته شد، فدراسیون فوتبال برای برداشتن فشارهای ناشی از برتری کی‌روش در پرونده مذکور، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد « اعتراض فدراسیون فوتبال ایران در موعد مقرر به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) ارسال خواهد شد.» تا به این شکل فدراسیون فوتبال حقانیت خود را به رسمیت بشناسد.

طرح چنین اطلاعیه در سایت فدراسیون فوتبال، موجب سوال از مهدی محمدنبی شده و او در سخنانش به نکته جالبی اشاره کرد که یادرآور اقدامات قبلی مدیران سئول نشین است. نبی می‌گوید «فدراسیون هنوز شکایتی به CAS نکرده است چرا که ما نمی‌توانیم بدون موافقت هیات رییسه به CAS شکایت کنیم.»

با توجه به گفته او و برگزار نشدن جلسه هیات رئیسه فدراسیون در هفته‌های گذشته، به نظر می‌رسد اطلاعیه این فدراسیون برای شکایت رای پرونده کی روش در دادگاه CAS، بدون اطلاع و تایید اعضای هیات رئیسه روی سایت فدراسیون منتشر شده و در واقع تک روی و اقدام غیرقانونی به شمار می‌رود.

از گفته‌های نبی مشخص است که او در جریان انتشار چنین خبری روی سایت فدراسیون فوتبال نبوده و اگر می‌دانست، جلوی انتشار آن را با توجه به اشرافش روی مسائل قانونی می‌گرفت اما فرد یا کسانی در فدراسیون فوتبال همچنان علاقه‌مند هستند این مجموعه بدون مشارکت سایرین و با سلایق شخصی خود اداره کنند که آثار و تبعات آن در سال‌های گذشته برای تمامی فوتبال دوستان مشهود است.

انتهای پیام

درباره gohari