خانه / Uncategorized / چین: اروپا باید با یکجانبه گرایی تجاری مقابله کند

چین: اروپا باید با یکجانبه گرایی تجاری مقابله کندبه گزارش روز شنبه ایرنا از روزنامه گلوبال تایمز چین، ‘گایو فونگ’ سخنگوی وزارت بازرگانی چین خاطر نشان کرد اروپایی ها نباید در مسیر سرمایه گذاری شرکت های چینی مشکل تراشی کنند.
وی در مصاحبه ای در پکن تاکید کرد آلمان، ایتالیا و فرانسه مقرراتی را تدوین کرده اند که به آنها امکان می دهد از دسترسی شرکت های چینی به بازار این کشور و خرید دارایی ها، مداخله کرده و موانعی برای آنها ایجاد کنند.
وی گفت در جریان مجمع جهانی داووس در سوییس همین رهبران اروپایی از جمله آلمان بودند که اعلام کردند یکجانبه گرایی تجاری انتخاب آینده نیست و باید با آن مقابله شود.
گایو گفت سرمایه گذاری های چین در آلمان اگرچه در سال های اخیر بیشتر شده اما هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و این اقدامات آلمان و دیگر کشورهای اروپایی، مسیر گسترش روابط و سرمایه گذاری متقابل را مسدود می کند.
سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت سال 2017 میلادی سرمایه گذاری چین در آلمان به دو میلیارد و 270 میلیون دلار رسید که مبلغ بسیار ناچیزی در مجموع سرمایه گذاری ها در آن کشور است و یک تهدید به حساب نمی آید.
وی افزود چین همچنان شرکت های خود را در سال های آینده برای سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا تشویق می کند و امیدوار است آنها برخوردی عادلانه با این شرکت های چینی داشته باشند.
آساق**231**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari