خانه / Uncategorized / چین: قانون تحمیل شده تجاری آمریکا را نمی پذیریم

چین: قانون تحمیل شده تجاری آمریکا را نمی پذیریمبه گزارش ایرنا ‘لوکانگ’ روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه خود در پکن ابراز امیدواری کرد دو طرف مسایل را با روش های سازنده و از طریق افزایش منافع مشترک حل کنند.
وی در ارتباط با خواست آمریکا از چین برای کاهش کسری تجاری افزود: روابط تجاری دو کشور با سابقه 40 ساله، برای دو طرف مفید بوده است و اگر این روابط تنها برای چین مفید بود تا امروز ادامه نمی یافت.
لوکانگ ادامه داد: کشمکش های تجاری پیشین پکن و واشنگتن همواره با روش های سازنده حل و فصل می شد و امروز همچنان اطمینان داریم این روش ها تاثیرگذار است.
وی تاکید کرد تاریخ نشان می دهد جنگ تجاری برای هیچکدام از طرفین مفید نخواهد بود و چین نیز قاطعانه از منافع خود دفاع می کند.

** روسیه و انگلیس به بحران دیپلماتیک پایان دهند
سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار امیدواری کرد انگلیس و روسیه بر اساس حقایق و از طریق گفت و گو، به مناقشات و بحران دیپلماتیک مربوط به مسمومیت جاسوس پیشین روسیه در انگلیس پایان دهند.
وی با اشاره به اینکه روسیه و انگلیس از اعضای دایمی شورای امنیت سازمان ملل هستند گفت: امیدوارم دو کشور از طریق مذاکرات، مساله فعلی را حل کنند چون حفظ ارتباط و همکاری میان اعضای دایمی شورای امنیت امری بسیار مهم است.
سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روسیه که در بریتانیا زندگی می‌کرد، هفته گذشته به همراه دخترش، بیهوش روی یک نیمکت در مرکز خریدی در شهر سالزبوری پیدا شد.
براساس ادعای رسانه های انگلیسی، حال هر دو وخیم است و پلیسی که اولین بار آنها را پیدا کرد نیز در بیمارستان بستری است.
اسکریپال 66 سال داشت و سال 2010 میلادی در یک تبادل جاسوسی میان آمریکا و روسیه به انگلیس پناهنده شد؛ در آن معاوضه، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد.
وی پیشتر مامور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 میلادی به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد؛ او متهم بود که هویت جاسوسان روس در اروپا را به سازمان جاسوسی ‌ام.ای.6 می دهد.
لندن مدعی است که مسکو وی را مسموم کرده است این در حالی است که برخی از تحلیلگران با مبهم خواندن این ادعا، اذعان کرده اند مسمومیت اسکریپال می تواند از سوی هر سازمان جاسوسی دیگر اروپایی از جمله انگلیس اتفاق افتاده باشد.
**آساق**1904**انتهای پیام /*


درباره gohari