خانه / Uncategorized / کار ارزیابی خسارات وارده به ساکنان مناطق زلزله زده آغاز شد

کار ارزیابی خسارات وارده به ساکنان مناطق زلزله زده آغاز شدعزیزالله مهدیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 800 روستای کشور در این منطقه قرار دارند که میزان تخریب واحدهای مسکونی برخی از این روستاها 100 درصد و برخی تا 5 و یا 6 واحد مسکونی است.
وی با بیان این که یکصد ارزیاب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار ارزیابی خسارت وارده را از امروز صبح در منطقه آغاز کردند، گفت: 50 نفر از این ارزیابان از استان کرمانشاه و 50 نفر دیگر از سایر استان های همجوار به منطقه عزمیت کرده اند.
مهدیان اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است ظرف مدت یک هفته میزان خسارات تقریبی به مناطق زلزله زده توسط ارزیابان مشخص شود و سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به مناطق زلزله زده می تواند بسیاری از مسایل مربوط به تخصیص اعتبارات برای کمک رسانی به هموطنان را تسریع کند.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر شامگاه یکشنبه 21 آبان ماه سال جاری استان کرمانشاه را لرزاند. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.
محل وقوع استان کرمانشاه – حوالی ازگله – بوده است. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه ، زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده و پس لرزه های این زمین لرزه ادامه دارد.
در این زمین لرزه بیش از 430 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و تعداد مجروحان این حادثه دردناک به 6700 نفر رسیده است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**1108** خبرنگار: ایرج منصوری**ناشر: علی پایندهانتهای پیام /*


درباره gohari