خانه / Uncategorized / کامیون حامل ذرت آلوده به کود مرغی در اردستان توقیف شد

کامیون حامل ذرت آلوده به کود مرغی در اردستان توقیف شدبه گزارش ایرنا، دکتر میثم استکی شنبه در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس گزارشی در زمینه حمل بار ذرت آلوده به مقصد یک واحد مرغداری با هماهنگی مقام قضایی و نیروی انتظامی کامیون متوقف و از سوی کارشناسان بازرسی شد.
وی افزود: با توجه به تائید آلودگی ذرت ها، خودرو با دستور مقام قضایی توقیف و محموله از چرخه مصرف خارج شد و برخورد قاطع با متخلفان به شدت ادامه می یابد.
رئیس شبکه دامپزشکی اردستان بیان کرد: یکی از راه های انتقال بیماری خطرناک آنفولانزای حاد پرندگان، مدفوع آنهاست و دانه و کود آلوده به مدفوع و ترشحات پرندگان آلوده می تواند عامل انتقال بیماری شود و یک گرم ماده آلوده به ویروس می تواند یک میلیون قطعه جوجه را آلوده کند.
او اضافه کرد: تامین امنیت غذایی از مزرعه تا سفره مردم مسئولیتی بسیار حساس است و با توجه به گستردگی کار از مردم انتظار می رود برای حفظ سلامت جامعه با این مجموعه و سایر دستگاه های ذی ربط همکاری کنند.
150 واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت یک میلیون جوجه در ماه و 6 واحد پرورش مرغ تخمگذار در اردستان فعال هستند؛ این شهرستان با 43 هزار نفر جمعیت در
118 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: رحمت الله عامری نیا ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
7431/8123انتهای پیام /*


درباره gohari