خانه / Uncategorized / کسی حق مخالفت با پروژه انتقال آب بن – بروجن را ندارد

کسی حق مخالفت با پروژه انتقال آب بن – بروجن را نداردبه گزارش ایرنا، اقبال عباسی روز یکشنبه در نهمین شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: برای اجرای پروژه انتقال آب بن – بروجن هیچکس نمی تواند در این استان و یا استان های همجوار تصمیم گیری و یا تهدید به استعفا کند.
وی افزود: کارفرمایی اجرای پروژه انتقال آب بن – بروجن همچنین بر عهده شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری بوده و بودجه ان در سال جاری از 300 به 500 میلیارد ریال افزایش یافته است.
عباسی تصریح کرد: در صورت جذب به موقع این بودجه اعتبارات دیگری از سایر ردیف ها در اختیار چهارمحال و بختیاری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به ضرورت شناسایی سریع تر مناطق بحرانی و دارای مشکل تامین آب چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در صورت لزوم حفر چاه جدید از سوی شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای هیچکدام از مسئولان دستگاه های اجرایی استان حق مخالفت ندارند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در استان موظفند همزمان با حفر چاه مربوطه نسبت به صدور مجوزهای قانونی اقدام کنند.
وی گفت: شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای و همچنین ادارات کل صنعت معدن و تجارت، منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست و جهاد کشاورزی بایستی در راستای استفاده بهینه از منابع آب، اصلاح فرآیندهای تامین آب و نحوه توزیع عادلانه برنامه های خود را ارائه دهند.
عباسی تاکید کرد: فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری برای وصول مطالبات شرکت های آب و فاضلاب شهری، روستایی و آب منطقه ای استان اقدام کنند.
وی افزود: جداسازی آب آشامیدنی از غیرآشامیدنی در مصارف مختلف مورد توجه جدی مسئولان و برنامه ریزان مرتبط قرار گیرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برنامه ریزی به منظور فرهنگسازی در راستای صرفه جویی، بهبود مدیریت مصرف، استفاده از روش های نوین و بهره مندی از توان بالای بخش خصوصی در طرح های مرتبط با آب ضرورت دارد.
وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری هنوز وارد مرحله بحران آب نشده اما با مشکل جدی در مدیریت مصرف آب مواجه است.
عباسی اظهار کرد: به همین منظور بایستی نیاز آب سنجیده، منابع مشخص و میزان کسری ها معین شود تا بتوان نسبت به اختصاص اعتبارات مورد نیاز اقدام کرد.
چهارمحال و بختیاری در یک دهه گذشته با خشکسالی شدید مواجه شده، به طوری که 97 درصد از مساحت استان با خشکسالی بسیار شدید و 3 درصد دیگر با خشکسالی شدید مواجه است.
خبرنگار: وحید رئیسی دهکردی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
7362/6021انتهای پیام /*


درباره gohari