خانه / Uncategorized / کلاهی: قبل از آغاز لیگ بسکتبال امکانات تیم‌ها بررسی می‌شود

کلاهی: قبل از آغاز لیگ بسکتبال امکانات تیم‌ها بررسی می‌شود

به گزارش ایسنا، طبق اعلام فدراسیون بسکتبال ایران، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر در صورت مناسب بودن شرایط از مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد، اما با وجود اعلام این تاریخ، فعلا مسائلی چون تعداد تیم‌های شرکت کننده در این فصل مشخص نشده است. البته فدراسیون تاکید کرده است که این تاریخ در صورت صلاحدید ستاد ملی مبارزه با کرونا قابل تغییر خواهد بود.

شبنم کلاهی دبیر فدراسیون بسکتبال ایران نیز در این‌ مورد و در خصوص تعداد تیم‌های شرکت کننده در لیگ، به ایسنا گفت: فعلا تعداد تیم‌ها مشخص نیست چون فدراسیون در حال تلاش است تا از نظر کیفی و امکانات تیم‌هایی را که برای حضور در رقابت های لیگ اعلام‌ آمادگی کرده‌اند را بررسی کند تا سطح لیگ از نظر کیفی دچار افت نشود.

او افزود: برای پیش بردن اهداف خود جدول زمانبندی برنامه‌ها را تنظیم کرده‌ایم تا با سرعتی قابل قبول، به مسائل مختلف از جمله همین بحث تعیین تکلیف کردن تیم ها و … رسیدگی کنیم. برنامه‌ها در مسیر درست پیگیری می‌شوند و قطعا سعی می‌کنیم در زمان خوبی به خواسته‌های خود برسیم.

دبیر فدراسیون بسکتبال، با بیان اینکه تیم‌های قابل توجهی اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: تیم‌های مختلف برای حضور در لیگ با فدراسیون مکاتبه داشته‌اند، اما از نظر ما تنها بحث‌ اعلام مکتوب‌ کافی نیست و ناظرین فدراسیون باید از امکانات تیم‌های مختلف بازدید کنند تا اگر ظرفیت‌های آن‌ها در حد استاندارد مد نظر فدراسیون یا نزدیک به سطح استاندارد بود، آنگاه آنها را در قرعه‌کشی لیگ شرکت دهیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم پتروشیمی نهایتا در لیگ خواهد ماند یا خیر؟ توضیح داد: فدراسیون و شخصا خودم از راه‌های مختلف و مذاکرات متعدد پیگیر شرایط این تیم با سابقه هستیم تا ان‌شاءالله برای فصل پیش رو نیز شاهد حضور چنین تیم‌های ریشه‌داری در لیگ باشیم. فدراسیون تعامل خوبی با باشگاه‌ها دارد و امیدواریم که پتروشیمی در لیگ تیمداری‌ کند.

انتهای پیام

درباره gohari