خانه / Uncategorized / کل حق بیمه تولیدی در 11 ماهه امسال 22 درصد رشد کرد

کل حق بیمه تولیدی در 11 ماهه امسال 22 درصد رشد کردبه گزارش ایرنا، حق بیمه تولیدی، به مبالغ بیمه‌نامه‌هایی می گویند که در دوره گزارش از سوی موسسه های بیمه صادر شده است.
این مبالغ در بیمه های غیرزندگی بر مبنای حق بیمه صادر شده و در بیمه های زندگی بر مبنای حق بیمه های وصولی (دریافتی) لحاظ می شود.
رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران گفت: رشد واقعی بیمه نامه ها بیانگر رشد حقیقی مناسب بازار صنعت بیمه است.
به گزارش تارنمای بیمه مرکزی، «عبدالناصر همتی» افزود: وصول مطالبات شرکت های بیمه باید از اولویت های مدیران شرکت های بیمه باشد و در سندیکا برای نحوه رفتار با بیمه گذاران بدحساب توافق های لازم انجام شود و برای دریافت مطالبات که بخش زیادی از منابع سرمایه گذاری را در بردارد، تدبیری اندیشیده شود.
همتی تاکید کرد رعایت حقوق و منافع مشترک شرکت های بیمه از وظایف اصلی سندیکای بیمه گران ایران به شمار می رود که مستلزم تعامل مستمر مدیران عامل شرکت های بیمه در سندیکاست.
رییس شورای عالی بیمه گفت: شرکت های بیمه در پروژه هایی که بازدهی ندارد، نباید سرمایه گذاری کنند.
به گفته وی، سودآوری شرکت های بیمه به 2عامل عملکرد مدیران عامل شرکت های بیمه و عملکرد سندیکا مرتبط است. وظیفه مدیریت، حفظ و افزایش پرتفوی با رعایت نرخ های فنی، دریافت بموقع حق بیمه ها و سودآوری برای شرکت و تلاش برای ترغیب سهامداران برای افزایش سرمایه است.
وی بر افزایش سطح توانگری مالی شرکت های بیمه تاکید کرد و گفت: شرکت های خصوصی بیمه که به تداوم صدور بیمه شخص ثالث در سال آینده تمایل دارند باید توانگری خود را دستکم به سطح 2 برسانند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2025*1961*انتهای پیام /*


درباره gohari