خانه / Uncategorized / کوارتوا بدتر از ناواس

کوارتوا بدتر از ناواس

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، پس از ۴۳ بازی مشخص شد که شروع تیبو کورتوا در رئال مادرید بدتر از کیلور ناواس بوده است. دروازه‌بان بلژیکی در این مدت ۵۹ گل دریافت کرد. این در حالی است که ناوس تنها ۳۱ بار دروازه‌اش باز شد.

بر اساس این آمار میانگین دریافت گل در هر بازی هم متفاوت است. دروازه کورتوا هر ۶۵ دقیقه باز شد و ناواس هر ۹۰ دقیقه. ۲۵ دقیقه فاصله دو دروازه‌بان است. البته از ماه گذشته دروازه‌بان کاستاریکایی برای پاری سن ژرمن به میدان می‌رود.

اگر عملکردشان از لحاظ کلین شیت بررسی شود باز هم ناواس برتر است. در ۴۳ بازی نخست آنها با پیراهن رئال مادرید ۱۲ کلین شیت برای کورتوا به ثبت رسیده است و ناواس توانست در این مدت ۲۰ بار دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

کورتوا از هر سه ضربه در چارچوب دروازه‌اش باز شده است (۶۵ درصد) اما ناواس از هر چهار ضربه این اتفاق برایش رخ داده است (۷۴ درصد).

دروازه‌بان بلژیکی در لالیگا هم آمار بدی دارد. از زمان حضورش در مادرید دروازه‌بان‌ها حداقل با۱۰۰ ضربه در چارچوب روبرو شدند و در میان ۱۹ دروازه‌بان بدترین آمار به کورتوا اختصاص دارد. او در مهار ۶۲.۱ درصد ضربه‌ها موفق نبود. بهترین آمار برای یان اوبلاک است. او رکورد فوق العاده ۸۰.۱ درصد را به ثبت رساند.  

کوارتوا از زمان امضای قرارداد با رئال مادرید رکورد سه بازی پیاپی کلین شیت را به ثبت رساند. همچنین یک بار در دو بازی پیاپی گلی دریافت نکرد. در بقیه بازی‌ها پس از یک بازی دروازه‌اش باز شد.

ناواس توانست بهترین رکورد تاریخ باشگاه را به ثبت برساند و در شش بازی کلین شیت کند یعنی در همه رقابت‌ها ۵۳۴ دقیقه گلی دریافت نکند. او توانست  دومین رکورد برتر تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص دهد (۷۳۷ دقیقه کلین شیت و ۱۱۶ دقیقه فاصله با ینس لمان).

انتهای پیام

درباره gohari