خانه / Uncategorized / گازرسانی به 280 واحد تولیدی در دستور کار شرکت گاز قزوین قرار دارد

گازرسانی به 280 واحد تولیدی در دستور کار شرکت گاز قزوین قرار دارداسماعیل مفرد بوشهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گازرسانی به واحدهای تولیدی و خدماتی استان در راستای کاهش مصرف سوخت فسیلی صورت می پذیرد.
وی با بیان اینکه 90 درصد سوخت های فسیلی مصرفی استان تا پایان سال 97 به گاز تبدیل می شوند، اضافه کرد: با توجه به اینکه بیشتر سوخت های فسیلی در بخش صنعت به مصرف می رسد، از این رو با برگزاری نشست های مشترک، مشوق های قابل قبولی را برای جایگزینی گاز به جای این نوع سوخت قرار داده ایم.
وی ادامه داد: براساس مصوبه دولت و با توجه به تعداد متقاضیان حوزه صنعت استان ؛ امیدواریم تا پایان سال آینده تمامی واحدهای صنعتی استان را از گاز طبیعی برخوردار شوند.
به گفته بوشهری، در حال حاضر 15 شهرک و ناحیه صنعتی استان قزوین از گاز طبیعی بهره مند هستند و اقدام های لازم برای بهره مندی شهر صنعتی جدید کوهین از گاز نیز در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با بیان اینکه نیروگاه برق شهید رجایی قزوین بزرگترین مصرف کننده گاز این استان است، افزود: برای بهره مندی هرچه بیشتر واحدهای صنعتی از گاز، این شرکت عرضه گاز به این نیروگاه را از 100 میلیون متر مکعب در سال 92 را به 2 میلیارد و 555 میلیون متر مکعب در سال 95 افزایش داده است.
استان قزوین در حال حاضر دارای 383 هزار و 800 مشترک گاز است که 355 هزار مشترک آن در بخش خانگی، 26 هزار در بخش تجاری و 2 هزار و 800 مشترک نیز در بخش صنعت فعال هستند.
8054/6012 خبرنگار: رضا اسدی** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


درباره gohari