خانه / Uncategorized / گاز رسانی به 400 روستای استان زنجان در 4 سال گذشته

گاز رسانی به 400 روستای استان زنجان در 4 سال گذشتهبه گزارش ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه سه شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح هادی روستای باغ زنجان افزود: یکی از یادگارهای خوب بینانگذار کبیر جمهوری اسلامی تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده و رویکرد و ماموریت اصلی، اندیشه و تفکر حاکم بر ان خدمت به مردم بویژه مناطق روستایی قرار دارد.
وی اظهار کرد: روستاییان تولید کنندگان اصلی در کشور بشمار می روند و بخش اعظم از زحمت تولید مواد غذایی جامعه بر دوش این قشر زحمتکش است.
درویش امیری خاطرنشان کرد: خدمات ارائه شده کنونی به روستاییان ناکافی است، ارئه خدمات کافی در حوزه ها گوناگون زمینه ماندگاری بیشتر روستاییان را فراهم می کند و به این موضوع مهم باید توجه کرد.
وی از عوامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای طرح هادی روستایی در فرصت بسیار محدود قدر دانی کرد.
رسول بیات فرماندار زنجان نیز در این آیین گفت: سال گذشته عملیات اجرایی طرح هادی روستای باغ آغاز شد و زمان تکمیل آن نیز یکساله اعلام شده بود که این مهم حتی کمتر از زمان تعیین شده انجام گرفت.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان نیز در این آیین گفت: اعتباری بالغ بر یک‌ میلیارد ریال از اعتبارات استانی سال گذشته برای جدول گذاری ،سنگ فرش ، زیر سازی و مبلغ 2 میلیارد و 38 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی سال 96 برای ادامه جدول‌گذاری، سنگ فرش و تکمیل مرکز محله یک میلیارد نیز ریال از محل اعتبارات قیر رایگان به منظور آسفالت معابر هزینه شده است.
به گفته سجاد صنعتی منفرد، مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح هادی روستای باغ 4 میلیارد و 38 میلیون ریال بوده است.
روستای باغ با 78 خانوار با جمعیت 298 نفری در 44 کیلومتری زنجان بخش قره پشتلو واقع شده است.
همچنین با حضور معاون بنیاد مسکن کشور طرح هادی روستای گمش آباد نیز به بهره برداری رسید
مجموع اعتبارات هزینه شده در اجرای طرح هادی روستای گمش آباد، 11 میلیارد و 550 میلیون ریال بوده که 200 میلیون ریال آن از اعتبارات ملی و مبلغ 600 میلیون ریال از اعتبارات استانی در سال 87 برای جدول‌گذاری و زیرسازی در روستای گمش آباد هزینه شده است.
علاوه بر آن اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال هم از محل اعتبارات استانی سال 93 برای دیوار سنگی این روستاو مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی در سال 95 برای احداث کانال و ادامه جدول‌گذاری روستای گمش آباد هزینه شده است.
در سال جاری نیز یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی در راستای اجرای سنگ فرش، زیرسازی، احداث کانال و ادامه جدول‌گذاری تخصیص یافته بود.
از محل اعتبارات قیر رایگان نیز بالغ بر 2 میلیارد ریال برای آسفالت معابر در نظر گرفته شده است.
این روستای در 65 کیلومتری جاده زنجان – تبریز واقع شده است.
7320/8068
خبرنگار : اعظم شامی *** انتشار : اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


درباره gohari