خانه / Uncategorized / گلایه استاندار از وزارت جهاد کشاورزی در بی توجهی به کشت توتون در گلستان

گلایه استاندار از وزارت جهاد کشاورزی در بی توجهی به کشت توتون در گلستانبه گزارش خبرنگار ایرنا سید مناف هاشمی روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی گلستان اظهار کرد: این استان ظرفیت تولید بیش از پنج هزار تن توتون در هر سال زراعی را دارد اما وزارت جهادکشاورزی برای امسال فقط اجازه کشت 900 تن را داده و بیش از این مقدار خرید محصول نخواهد داشت.
وی بیان کرد: توتون یکی از ظرفیت های مهم کشاورزی گلستان برای ایجاد مشاغل پایدار است که متاسفانه مورد بی مهری وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.
استاندار گلستان افزود: پرداختن کامل به ظرفیت تولید توتون می تواند موجب ایجاد حدود هفت هزار شغل در بخش های گوناگون شود و بخش مهمی از دغدغه مرتبط با کمبود فرصت های شغلی پایدار را کاهش دهد.
هاشمی ادامه داد: علاوه بر آن ساماندهی نامناسب برای خرید محصول موجب می شود کشاورزان گلستان توتون تولیدی خود را با قیمت پایین تر به خریداران دسته چندم فروخته و ضرر بیشتری متحمل شوند.
وی بر لزوم توجه بیشتر بانک ها به پرداخت هر چه سریعتر تسهیلات بانکی برای اجرای طرح های اشتغال زا تاکید کرد و گفت: برخی بانک ها به مصوبات کارگروه اقتصاد مقاومتی گلستان کم توجه بوده و به همین دلیل روند پرداخت تسهیلات آنها کند و ناامیدکننده است.
استاندار بیان کرد: باید شرایط پرداخت وام در بانک های گلستان به گونه ای آسان شود که متقاضیان در کمتر از 15 روز بتوانند تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت و فعالیت خود برای رونق بخشی به اقتصاد منطقه را آغاز کنند.
به گزارش ایرنا اقتصاد گلستان روستا محور و مبتنی بر کشاورزی سنتی است.
استان گلستان با مساحتی افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع نزدیک به 1.9 میلیون نفر جمعیت در سطح 14 شهرستان دارد.
3091 /2729
* خبرنگار: میثم محسنیانتهای پیام /*


درباره gohari