خانه / Uncategorized / 10 هزار میلیارد ریال در بندر شهید رجایی سرمایه گذاری می شود

10 هزار میلیارد ریال در بندر شهید رجایی سرمایه گذاری می شودبه گزارش ایرنا، محمد راستاد بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع بندری نگین در گفت و گو با خبرنگاران در بوشهر افزود: عملیات اجرایی فاز سوم پایانه کانتینری بندر شهید رجایی اسفند سال گذشته با حضور رئیس جمهوری در راستای توسعه زیرساخت‌های کانتینری، روبناها و تجهیز این بندر کانتینری آغاز و در مدت سه سال باید اجرا شود.
وی بیان کرد: با اجرای این پروژه ظرفیت بندر شهید رجایی در تخلیه و بارگیری کانتینری به 5.3 میلیون تی یو افزایش می یابد.
راستاد با اشاره به تجهیز فاز دوم بندر شهید رجایی گفت: در اجرای این فاز با سرمایه گذاری 104 میلیون یورویی 21 جرثقیل دروازه‌ای و محوطه‌ای تا نیمه نخست امسال نصب و بهره‌برداری می ‌شود.
راستاد با اشاره به لایروبی اسکله جزیره نگین بوشهر افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء عملیات لایروبی اسکله مجتمع بندری نگین را با 2 هزار و 540 میلیارد ریال اعتبار در مدت چهار ماه انجام می دهد.
وی عنوان کرد: برای احداث تمام تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین نیز 650 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری می شود که از مجموع این اعتبار 350 میلیارد ریال برای احداث جاده دسترسی این مجتمع بندری هزینه می شود.
راستاد با اشاره به افتتاح فاز نخست پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر بیان کرد: برای اجرای این پایانه بخش خصوصی افزون بر 2 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار سرمایه گذاری کرده است.
7212/6047/1772انتهای پیام /*


درباره gohari