خانه / Uncategorized / 110 هزار اصله نهال در خراسان شمالی توزیع می شود

110 هزار اصله نهال در خراسان شمالی توزیع می شودجلال حسن نژاد شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از جمله نهال های پیش بینی شده برای توزیع و غرس در استان گونه های سرو، زبان گنجشک، بادامشک، کاج، افرا زینتی، آیلان، داغداغان و ارغوان است.
وی هدف از توزیع این تعداد نهال را افزایش فرهنگ درخت کاری بین مردم، توسعه فضای سبز و افزایش سرانه فضای سبز در این استان 28 هزار کیلومترمربعی دانست.
وی با بیان اینکه این تعداد اصله نهال به صورت پراکنده و در سطح 275 هکتار از عرصه های منابع طبیعی و شهری و روستایی استان خراسان شمالی کاشت می شود، گفت: اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی بالا است وحفاظت از عرصه‌های طبیعی وظیفه ملی و شرعی است که همه ما باید به آن پایبند باشیم.
حسن نژاد افزود: جنگل های خراسان شمالی مساحتی بالغ بر434 هزار و 500 هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان را دربرگرفته است که اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی به منظور مدیریت بهینه، حفاظت، احیا و توسعه جنگل های استان، طرحهایی تحت عنوان مدیریت منابع جنگلی، جنگلداری چندمنظوره و جنگل داری تولیدی غیر چوبی تهیه و اجرا می کند.
از سال 84 تا سال 95، در این استان بیش از 2 هزار و 300 هکتار جنگل کاری صورت گرفته است.
گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی دو میلیون و 33 هزار و 36 هکتار است که از این وسعت یک میلیون و 400 هزار هکتار مرتع، بیش از 183 هزار هکتار بیابان و 434 هزار و 550 هکتار جنگل است.
7186/6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari