خانه / Uncategorized / 140 طرح عمرانی در دانشگاه‌های کشور آماده بهره برداری است

140 طرح عمرانی در دانشگاه‌های کشور آماده بهره برداری استحسین عسکریان ابیانه روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی دانشگاه یاسوج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان اعتبار هزینه شده برای این تعداد طرح افزون بر پنج هزار و 900 میلیارد ریال است.
وی گفت: این طرح‌ها در بخش‌های مختلف شامل ساخت فضای آموزشی، خوابگاه دانشجویی، ورزش، سلف سرویس، فرهنگی، اداری و کمک آموزشی هستند.
عسکریان ابیانه افزود: بیشترین طرح‌های عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر امسال به ترتیب مربوط به دانشگاه پیام نور درسراسر کشور با 26 طرح و دانشگاه‌های یاسوج، بجنورد و جامع علمی کاربردی هر کدام با هشت طرح، دانشگاه هرمزگان با 6 و دانشگاه یزد نیز با 5 طرح است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین گفت: هم اینک بیش از 200 طرح عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در حال اجراست.
دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست، دانشکده فنی و مهندسی، مجتمع کلاس‌های درسی، ساختمان مرکزی، زمین ورزشی روباز، ساختمان چند منظوره و سوله ورزشی از جمله طرح‌های عمرانی فعال در دانشگاه یاسوج است.
در حال حاضر، حدود 6 هزار دانشجو در 30 رشته کارشناسی و 45 رشته کارشناسی ارشد و 19 رشته دکترا در 6 دانشکده به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند.
دانشگاه یاسوج در سال 1378 راه اندازی شد.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار: موسوی
3016/6110انتهای پیام /*


درباره gohari