خانه / Uncategorized / 150میلیارد ریال برای بهره برداری سد کوهبرد نیاز است

150میلیارد ریال برای بهره برداری سد کوهبرد نیاز استبه گزارش ایرنا، علی پوزش روز یکشنبه در حاشیه بازدید از این طرح اظهار داشت: تاکنون 110 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.
وی بیان کرد: این طرح در سال 90 کلنگ زنی شد و پیش بینی می شود تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.
وی بیان کرد: طرح احداث سد مخزنی کوهبرد به‌منظور توسعه کشاورزی در محدوده دشت‌های اطراف روستاهای پایین دست برای کنترل و تنظیم سیلاب رودخانه کوهبرد در دست اجرا قرار گرفته است.
فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: سد مخزنی کوهبرد از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه است که برای تأمین آب بیش از 300 هکتار از زمین‌های زراعی و تشنه جنوب شرق دهدشت ساخته شد.
پوزش بیان کرد: مساحت محدوده آبریز در ساختگاه این سد حدود 39 کیلومتر، آورد سالانه رودخانه در محل سد حدود سه میلیون متر مکعب و حجم مخزن سد دو و نیم میلیون متر مکعب است.
وی آبیاری دشت‌های اطراف روستای کوهبرد، برج بهمئی تا بیمنجگان، فراهم کردن امکانات تفریحی و سیاحتی و کنترل سیلاب‌های منطقه را از مهم‌ترین اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد.
کار اجرایی سد کوهبرد در سال 1390 در کیلومتر 10 جاده دهدشت به بهبهان در مسیر رودخانه کوهبرد و میان 2 روستای گدارخونی و کوهبرد آغاز شده بود.
شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه بیش از 57 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که درصد کمی از این مزارع آبی است.
7531/6110انتهای پیام /*


درباره gohari