خانه / Uncategorized / 18 طرح اشتغال فراگیر شهرستان فردیس در سامانه کارا ثبت شد

18 طرح اشتغال فراگیر شهرستان فردیس در سامانه کارا ثبت شدبهنام بهداروند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها شامل 17 طرح در بخش کشاورزی و یک طرح در بخش ورزشی است.
وی ادامه داد: طرح های ثبت شده در کار گروه کمیته فنی این اداره مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
وی افزود: اگر کسی طرح تولیدی در رشته هایی خدمات شهری ،اجتماعی و سرگرمی،بوم گردی،فرآورده های دامی،خدمات مهندسی کشاورزی،صنایع تبدیلی،پوشاک،حمل و نقل،شیلات و غیره داشته باشد به دستگاه هایی مانندصنعت،معدن و تجارت،جهادکشاورزی،میراث فرهنگی،شبکه بهداشت و درمان اجرا می دهند.
وی گفت: دستگاهای ذیربط مکلف است در سامانه کارا ثبت کند اداره کار این شهرستان متولی اجرای و تایید کننده این طرح می باشد.
رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: در مناطق کم برخوردار و روستایی اگر از این تسهیلات در زمینه کشاورزی،پرورش گل و گیاه و غیره استفاده کند از تسهیلات 6 درصد برخوردار خواهد شد و یارانه دولتی تعلق می گیرد.
بهداروند افزود: بعد 2 الی 3 سال قسط تسهیلات را می توانند پرداخت کنند که برای رونق اشتغال در فردیس موثر است.
وی با بیان اینکه در طرح اشتغال روستایی از جمله کشاورزی بازدهی نسبی است، افزود: اگر شرکت جدید در قالب تعاون توسط متقاضیان ثبت کنند صندوق ضمانت تعاونی می تواند طرح آنها را ضمانت کند.
وی افزود: آنچه برای ما اهمیت دارد این است که منابع اشتغال فراگیر و روستایی در اولویت تخصیصها قرار گیرد.
بهداروند از بخش تعاون به عنوان یکی از بسترهای ایجاد اشتغال در روستاها نام برد ،گفت: مهمترین هدف طرح روستا تعاون، توانمندسازی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است تا روستاییان با تشکیل تعاونی و استفاده از ظرفیت‌های روستای محل سکونت خود اشتغالزایی کنند.
7413/ 6155خبرنگار:معصومه مهتاب** انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari