خانه / Uncategorized / 19هزارنفرازمردم غرب هرمزگان ازنعمت آب شرب سالم برخوردارمی شوند

19هزارنفرازمردم غرب هرمزگان ازنعمت آب شرب سالم برخوردارمی شوندبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی آب وفاضلاب روستایی هرمزگان عبدالحمید حمزه پور افزود: این اب شیرین کن ها به ارزش 125میلیارد ریال در روستاهای بستانه، شناس و مجتمع دژگان توسط بخش خصوصی به ترتیب با ظرفیت 800متر مکعبی ، 600مترمکعتی و2هزارو 300متر مکعبیدر دست ساخت هستند.
وی ادامه داد: دلیل محدودیت شدید منابع اب شیرین در هرمزگان و بویژه در غرب استان استفاده از ظرفیت آب دریا و اب های شور با تکنولوژی شیرین سازی از طریق اب شیرین کن ها راهبرد های این شرکت در تامین آب روستاهای استان است.
حمزه پور تصریح کرد: هم اکنون 18سایت اب شیرین کن برای آبرسانی به 191 روستا با ظرفیت 30هزارو 50مترمکعب
درشبانه روز معادل11 میلیون مترمکعب در سال در حال بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: 10 سایت دیگر نیز برای ابرسانی به 139روستا با ظرفیت 14هزارو 200 مترمکعب در شبانه روز برابر 5میلیون و200هزارمترمکعب در سال درحال ساخت است.
حمزه پور افزود: تا کنون جهت آب شیرین کن های در حال بهره برداری 15میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.
وی یاد آور شد: همچنین آب شیرین کن های در دست احداث با سرمایه ای افزون بر 50 میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است که در سالجاری و سال آینده به بهره برداری می رسد و وارد مرحله تولید بیش از 5 میلیون مترمکعب آب شیرین کن جهت تامین آب آشامیدنی بیش از 100 روستا می شود.
6048
انتشار : خلیل تنیدهانتهای پیام /*


درباره gohari