خانه / Uncategorized / 226میلیارد ریال برای توسعه گیلانغرب اختصاص یافت

226میلیارد ریال برای توسعه گیلانغرب اختصاص یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در جریان سفر به گیلانغرب به منظور بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان افزود: از مجموع این اعتبارات 26 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان الزهراء، کمک به احداث طرح گردشگری و پارک شهر و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: 200 میلیارد ریال نیز برای احداث جاده گیلانغرب به سومار از محور ‘زله زرد’ از محل سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه تخصیص یافته و برای سال آینده نیز 200 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل این راه به طول 40 کیلومتر مصوب شده است.
وی با ابراز رضایت از ساخت و سازهای مسکونی در روستاهای زلزله زده شهرستان گیلانغرب گفت: معدل ساخت و سازها در مجموع خوب است و بنیاد مسکن کارهای خوبی انجام داده است.
وی اظهار کرد: امید است برای روستاها مطابق برنامه زمان بندی تا پایان شهریورماه امسال کار بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده به اتمام برسد.
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به برخی مشکلات به حق مردم در مناطق زلزله زده گفت: با توافقی که با بنیاد مسکن انجام گرفته کسانی که واحد مسکونی آن ها تخریب شده و جابجایی محل احداث آن ها براساس نظر کارشناسان بنیاد مسکن ضروری اعلام شود زمین رایگان از طریق بنیاد مسکن دریافت می کنند.
بازوند اضافه کرد: براساس تصمیم های جدید اتخاذ شده به منظور تسریع در روند تکمیل ساخت و سازها مقرر شد کسانی که به مرحله تکمیل سقف برسند کل تسهیلات باقیمانده آن ها یکجا آزاد شود.
ادای احترام به مقام شامخ شهدای گیلانغرب، افتتاح نمادین سه واحد از خانه های احداثی در روستاهای زلزله زده زاغه علی کرم ، جوب دندانه و شنقال خالدی در دهستان های چله، حومه و دیره به نمایندگی از 31 واحد تکمیل شده ، بازدید و بررسی مشکلات بیمارستان الزهرا (س )، بازدید از روند احداث طرح گردشگری و پارک شهر گیلانغرب بر روی دایک سراب و روند بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان در دهستان دیره از برنامه های سفر استاندار کرمانشاه به گیلانغرب بود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
گیلانغرب با 72 هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه قرار دارد.
3012/3033/7398انتهای پیام /*


درباره gohari