خانه / Uncategorized / 260میلیارد ریال برای خرید ادوات کشاورزی در یزد اختصاص یافت

260میلیارد ریال برای خرید ادوات کشاورزی در یزد اختصاص یافتسید علی محمد ضیا کاشانی عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا در ابرکوه افزود: این میزان وام برای خرید ادوات کشاورزی در بخش باغبانی ، زراعت، شیلات ، صنایع تبدیلی ، دام و طیور ، منابع طبیعی ، گلخانه ای و گیاهان دارویی به متقاضیان پرداخت می شود .
وی با بیان اینکه سال گذشته، 232 میلیارد ریال وام در اجرای طرح توسعه مکانیزاسیون برای خرید ادوات به کشاورزان پرداخت شد، اظهار کرد: این میزان تسهیلات به 314 متقاضی پرداخت شد .
وی همچنین با اشاره به کم آبی و تبعات خشکسالی در استان تاکید کرد: برنامه توسعه کاشت گیاهان دارویی در اولویت اصلی این سازمان قرار دارد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد تصریح کرد: با توجه به افت سطح آبهای زیرزمینی و تغییر الگوی کشت ، سال گذشته در 930 هکتار اراضی استان گیاهان دارویی کشت شد ، 900 تن محصول از این مقدار سطح زیرکشت برداشت شد.
وی با بیان اینکه 14رقم گیاه دارویی در استان کشت می شود، یادآورشد : عمده ارقام آن زعفران ، به لیمو، آویشن ، نعناع فلفلی، مریم گلی، گل گاوزبان، شاتره ، کاسنی ، گل محمدی و زیره است .
این کارشناس ارشد بخش کشاورزی استان تصریح کرد: کاشت و توسعه سطح زیرکشت گیاهان دارویی نه تنها به صرفه جویی آب کمک می کند بلکه درآمد خوبی هم برای کشاورزان و بهره برداران استان دارد.
معاون جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: در پنج سال آینده با توجه به مشکل کم آبی و ارزش افزوده سطح زیرکشت گیاهان دارویی به یکهزار و 680 هکتار و تولید آن به یکهزار و 500 تن خواهد رسید.
7540/ 2047/انتهای پیام /*


درباره gohari