خانه / Uncategorized / 3 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی برای تولید واشتغال درهرمزگان اختصاص یافت

3 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی برای تولید واشتغال درهرمزگان اختصاص یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا ، امید ذاکری عصر یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: این میزان زمین برای اجرای 219 طرح در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بستک ، جاسک و سیریک تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد: 72 درصد از این میزان زمین برای طرح های کشاورزی و مابقی برای طرح های غیرکشاورزی اختصاص یافته است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خاطرنشان کرد: در بحث تولید و اشتغالزایی ، زمین، سرمایه و نیروی انسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد که در این میان مهمترین رکن برای تولید زمین است و از همین رو تخصیص اراضی مذکور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
ذاکری با تاکید بر مشارکت هر چه بیشتر مردم و نقش آن در حفاظت از اراضی و عرصه های منابع طبیعی، گفت: باتوجه به سیاست سازمان مبنی بر حفاظت مشارکتی مردم نقش مهمی در حفظ عرصه ها و منابع طبیعی دارند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار کرد: اداره های منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه اخبار در مورد تخریب، تصرف و آتش سوزی از طریق شماره تلفن 1504 می باشند.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل ، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.
7198/ 6048
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


درباره gohari