خانه / Uncategorized / 360 میلیارد ریال برای احداث محور جیرفت – بم هزینه شده است

360 میلیارد ریال برای احداث محور جیرفت – بم هزینه شده استمحمد ساردویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: محور جیرفت – سه راهی بم به طول 47 کیلومتر در حوزه جنوب استان کرمان قرار دارد که تاکنون 25 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: عملیات اجرایی 21 کیلومتر از این مسیر در دست اقدام است که 6 کیلومتر از این محور در حال اجرای عملیات آسفالت است و یک کیلومتر آن نیز در محدوده تونل اسفند در حال مطالعه جهت برگزاری مناقصه است.
وی در ادامه از اخذ و تحویل 471 هکتار از اراضی ملی در جنوب کرمان خبر داد و گفت: این مقدار از اراضی ملی در شهرستان های جیرفت، کهنوج و رودبار جنوب با مالکیت دولت به نمایندگی سازمان جنگل ها و مراتع آبخیزداری کشور تحویل اداره کل راه و شهرسازی جنوب شد.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب استان کرمان ادامه داد: این اراضی در راستای اجرای ماده 10قانون زمین شهری و ماده 20 آیین نامه اجرایی این قانون تحویل داده شد.
هفت هزار و 350 کیلومتر طول راه های هفت شهرستان جنوب کرمان است که شامل 203 کیلومتر بزرگراه، 361 کیلومتر راه اصلی و 772 کیلومتر راه فرعی آسفالت می باشد.
جنوب استان در کریدور شمال به جنوب کشور قرار دارد.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب را پوشش می دهد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح اله صائب *
7450/6003انتهای پیام /*


درباره gohari