خانه / Uncategorized / 384 هزار شغل در روستاهای کشور ایجاد می شود

384 هزار شغل در روستاهای کشور ایجاد می شودسید ابوالفضل رضوی عصر چهارشنبه در جریان بازدید از 2 طرح کشاورزی و صنعتی در روستاهای بخش کوهین شهرستان قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تسهیلات روستایی با نرخ ارزان قیمت 4 و 6 درصد به متقاضیان ارایه می شوند.
وی اظهار کرد:از محل 120هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده برای پرداخت به طرح های روستایی 150 هزار شغل ایجاد خواهد شد و با مشارکت سایر دستگاه ها و از محل دیگر وام ها و منابع بانکی این رقم به 384 هزار شغل سیاست گذاری شده می رسد.
رضوی، اشتغالزایی با اجرای طرح های اقتصادی از طریق ارایه تسهیلات بانکی ارزان قیمت را مهم ترین اولویت دولت در حوزه روستاها طی سال جاری عنوان کرد و گفت: در همین راستا به تناسب ظرفیت مناطق بدنبال ایجاد نواحی صنعتی و مراکز آموزشی در دهستان ها هستیم.
وی همچنین یادآور شد: سال قبل بیش از چهار هزار نفر اشتغال از محل اعتبارات بانک سینا و بیش از 180هزار شغل با مشارکت دستگاه های مختلف از محل اعتبارات سایر بانک ها در روستاهای کشور ایجاد شد.
رضوی با اشاره به روند پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی در کشور،گفت: تا پایان اسفند 96 از محل اعتبارات بانک سینا 10 هزار میلیارد ریال قرارداد در کل کشور با کارمزد هشت درصد بسته شد که نزدیک به پنج هزار میلیارد ریال آن به متقاضیان اجرای طرح های اقتصادی در روستاها پرداخت شده است.
وی افزود: امیدواریم تا پایان اردیبهشت امسال این قراردادها به 15 هزار میلیارد ریال برسد و پرداختی ها نیز به بیش از 10هزار میلیارد ریال افزایش یابد.
رضوی با بیان اینکه همه استان ها از تسهیلات یاد شده بهره مند شده اند،ادامه داد: تاکنون در کل کشور این اعتبارات توزیع شده و هر استان به طور میانگین 400 تا 500 میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده است.
رضوی اضافه کرد: می توانیم کارهای بزرگی در مناطق محروم و روستایی از محل پرداخت وام های کم بهره انجام دهیم به گونه ای که در مناطق مرزی از محل این تسهیلات تاکنون بیش از 10 طرح نمونه اجرا شده است.
رضوی با اشاره به نقش روستاها در تحقق شعار سال،اضافه کرد: برای حمایت از کالای ملی موضوع آموزش تولیدکنندگان روستایی از اهیمت زیادی برخوردار است و برای تحقق آن در استان ها از طریق دستگاه های فنی حرفه ای و تحقیقات جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های مربوطه اقدام خواهد شد.
استان قزوین دارای 842 روستای دارای سکنه است.
6101*3013انتهای پیام /*


درباره gohari