خانه / Uncategorized / 40 طرح عمرانی آموزشی در تهران به بهره برداری می رسد

40 طرح عمرانی آموزشی در تهران به بهره برداری می رسدبه گزارش ایرنا، ناصر فتحی عصر یکشنبه در حاشیه اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال جاری به خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام این طرح ها، 350 کلاس و 200 هزار متر مربع به فضای آموزشی استان افزوده می شود.
وی به رشد جمعیت شهرستان های استان تهران به دلیل مهاجرت از سایر شهرهای کشور اشاره کرد و یادآور شد: کمبود 400 مدرسه در سطح شهرستان های استان تهران به شدت احساس می شود ،ضمن اینکه 500 مدرسه نیز باید به طور کامل تخریب و نوسازی شوند.
فتحی به نیازهای آموزشی ساکنان مسکن های مهر استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش استان تهران باید پنج هزار و 200 کلاس درس در قالب 380 مدرسه در صورت تکمیل مسکن های مهر احداث کند.
وی در ادامه به خدمات اداره کل نوسازی مدارس استان اشاره کرد و یادآور شد: 65 درصد سیستم های گرمایشی شعله مستقیم (بخاری های گازی) طی پنج سال گذشته به سیستم های موتور خانه مرکزی ارتقا یافته است.
فتحی ادامه داد: 2 هزار و 300 کلاس درس در قالب 280 مدرسه در پنج سال گذشته دارای سیستم گرمایشی شعله مستقیم بودند که طی اقدامات صورت گرفته 150 مدرسه به موتورخانه مرکزی تجهیز و سایر مدارس نیز تا 2 سال آینده به این سیستم مجهز خواهند شد.
وی به تجهیز 360 هزار متر مربع از مدارس استان به ایزوگام اشاره کرد و افزود: هیچ گزارشی مبنی بر خرابی سقف در سال تحصیلی گذشته از مدارس شهرستان های استان اعلام نشده است و در سال جاری نیز 70 هزار متر مربع باقی مانده از سقف مدارس ایزوگام خواهد شد.
اولین جسله شورای آموزش و پرورش استان تهران عصر یکشنبه با حضور مقیمی استاندار تهران، شکراله حسن بیگی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری تهران، یوسفی فرماندار ورامین و ناصر فتحی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران دراداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.
3218/6003انتهای پیام /*


درباره gohari