خانه / Uncategorized / 409 کارگاه اقتصاد مقاومتی در کرمان راه اندازی شده است

409 کارگاه اقتصاد مقاومتی در کرمان راه اندازی شده استبه گزارش ایرنا، سرهنگ حجت الله پاداش روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی افزود: سه میلیارد و 600 میلیون تومان برای ایجاد کارگاه های اقتصاد مقاومتی طی سال گذشته تخصیص داده شده است.
وی تصریح کرد: ماموریت سپاه و بسیج در پنج محور مقابله با تهدید سخت، نیمه سخت و نرم در عرصه های مختلف، ساماندهی بسیج دهها میلیونی و عمق بخشی داخلی خلاصه می شود.
وی بیان کرد: بسیج سازندگی در بحث عمق بخشی داخلی و تثبیت کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بر می دارد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: در برخی جاها خروجی و عملکرد دستگاه ها را نمی بینیم و چون سپاه حافظ دستاوردهای جمهوری اسلامی است به این حوزه ها ورود پیدا می کند و در بسیج از ظرفیت تمامی مردم استفاده می شود.
وی تاکید کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یکی از دستگاه‌ هایی است که به عنوان مجری طرح‌ های دولتی و عمرانی در داخل و خارج کشور است که بخشی از سوددهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در برنامه های محرومیت زدایی ساری و جاری می شود.
وی گفت: در سال گذشته سه هزار و 60 نفر در بخش بسیج دانش آموزی به اردوهای جهادی اعزام شدند که 108 مدرسه را بازسازی و مردمت کرده اند.
سرهنگ پاداش ادامه داد: همچنین در سال 96، در بخش بسیج دانشجویی طلاب پنج هزار و 56 نفر، 10 هزار و 822 نفر از بسیجیان محلات، سه هزار و 129 نفر از متخصصان بسیجی و 16 هزار و 991 نفر از افراد حلقه های صالحین در اردوهای جهادی شرکت کردند.
وی اظهار کرد: 146 تیم پزشکی از جامعه بسیج پزشکان به مناطق محروم اعزام شدند که خدمات ویزیت عمومی، داندان پزشکی، توزیع رایگان دارو را انجام داده و در شهرستان کوهبنان احداث بیمارستان صحرایی شاخص ترین اقدام بسیج در سال گذشته بود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: در طرح بسیج همراه با کشاورز، 178 شبکه کشاورزی ساماندهی شده که این کار توسط بسیجیان فارغ التحصیل رشته کشاورزی انجام شد.
وی افزود: همچنین در بخش صنایع تبدیلی بیش از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در 276 کارگاه هزینه شده است.
سرهنگ پاداش با اشاره به برنامه های اشتغالزایی در استان کرمان گفت: مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای ایجاد 175 نفر اشتغال خانگی پرداخت کرده ایم.
وی بیان کرد: در بحث بیابانزدایی 30 هکتار در خوزستان، 130 هکتار در شهرستان زرند و 30 هکتار در عنبرآباد توسط بسیج سازندگی درختکاری شده است.
وی افزود: در زلزله شهرستان راور 80 گروه جهادی اعزام کردیم که در ساخت 45 سکو و تهیه 45 کانکس فعالیت کردند و همچنین اقلام امدادی بین مردم منطقه توزیع شد.
سرهنگ پاداش بیان کرد: همچنین در زلزله شهرستان کوهبنان بسیجیان به توزیع غذا و اقلام مورد نیاز مردم پرداختند، ضمن اینکه آواربرداری از 30 واحد مسکونی و توزیع 227 کانکس بین مردم با ظرفیت ‌های مردمی در مناطق زلزله ‌زده کوهبنان صورت گرفته است.
وی با اشاره به اجرای طرح کرامت در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی توسط بسیج سازندگی استان کرمان اظهار کرد: طرح کرامت بسیج به 14 منطقه آلوده و آسیب ‌پذیر استان کرمان مربوط می‌ شود و 14 نقطه تعیین شده است.
وی گفت: در سال گذشته نیز 300 میلیون تومان از طریق قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عملی شد و 13 پروژه از جمله ساخت مسجد، فضاهای آموزشی و کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کردیم.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: بیش از 180 پروژه با اعتبار بالغ بر چهار میلیارد و 500 میلیون تومان با قرارگاه محرومیت‌ زدایی سپاه در قالب 180 پروژه محرومیت‌ زدایی را تعریف کردیم که در سال جاری عملیاتی می ‌شود.
وی با بیان اینکه 137 پایگاه مقاومت بسیج در سال گذشته در استان کرمان کلنگ زنی شده است افزود: بسیج سازندگی در سال جاری به سمت الگوی پایگاه محوری حرکت خواهد کرد و راه اندازی گروه های جهادی در پایگاه مقاومت بسیج از مهمترین وظایف شهرستان ها است.
بسیج سازندگی در 17 اردیبهشت سال 79 به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شده است.
3029/7437انتهای پیام /*


درباره gohari