خانه / Uncategorized / 43 هزار تن گوشت مرغ در اردبیل تولید می شود

43 هزار تن گوشت مرغ در اردبیل تولید می شودبه گزارش ایرنا ، معرفت آذری روز یکشنبه در نشستی با مسئولان اتحادیه تعاونی های مرغداری استان افزود: این میزان تولید علاوه تامین نیاز استان بیش از 11 هزار تولید مازاد تولید داشته و به استان های همجوار نیز ارسال خواهد شد.
وی آمار مرغداری های گاز کشی شده استان تا پایان سال 96 را 258 واحد ذکر کرد و از مرغداران استان خواست تا پایان سال جاری نسبت به مراجعه به شرکت گاز برای استان گازکشی اقدام و از یارانه دولتی در این خصوص بهره مند شوند.
آذری افزود: تسهیلات بانکی مکانیزاسیون برای تجهیز مرغداری ها و دامداری ها اختصاص داده شده که به همین منظور می باید مرغداران و دامداران برای استفاده از این تسهیلات به مدیریت جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده و برخورداری از این تسهیلات اقدام کنند.
آذری همچنین با اشاره به اهمیت بهداشت و ضرورت رعایت موازین بهداشتی در مرغداری ها گفت: در مهار تلفات ناشی از بیماری آنفلوآنزای حاد مرغی رعایت بهداشت حائز اهمیت است و صاحبان فارم های مرغداری که در صنعت مرغداری فعالیت دارند باید دقت کافی داشته باشند.
مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این نشست گفت: وجود فرهنگ مناسب در تمام رفتارهای اجتماعی بویژه در حوزه مصرف و صنعت مرغداری حائز اهمیت است.
جاوید صحرایی افزود: اطلاع رسانی دقیق از استانداردهای تولیدی ، تولید کنندگان را برای تامین نیاز گوشت مرغ پاک مصرف کنندگان و فرآورده های آن با تولید استاندارد همراهی می کند و با افزایش شناخت و آگاهی های عامه مردم میزان مصرف گوشت مرغ افزایش یافته که هم نیاز عناصر غذایی مصرف کنندگان و مردم تامین می شود و هم سود تولید کنندگان افزایش می یابد.
استان اردبیل 375 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 6 میلیون و200 هزار قطعه ، 33 واحد مرغ مادر با ظرفیت یک میلیون و 540 هزار قطعه و 28 واحد مرغ تخم گذار با ظرفیت 687 هزار قطعه فعال می باشد.
استان اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود دو مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
6018/6016انتهای پیام /*


درباره gohari