خانه / Uncategorized / 43 واحد در شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات رونق دریافت کردند

43 واحد در شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات رونق دریافت کردندسهراب بنام روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داش: از این تعداد 35 واحد تولیدی 284 میلیارد ریال در سال 95 و هشت واحد نیز در سال جاری 125 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
700 واحد صنعتی کوچک و متوسط در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و بیش از 70 درصد اشتغال در حوزه صنعت این استان مربوط به واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.
بنام تصریح کرد: تسهیلات طرح رونق در راستای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد است.
وی با بیان اینکه در دولت‌های یازدم و دوازدهم افزون بر 60 واحد تولیدی و صنعتی در نواحی و شهرک‌های صنعتی این استان به بهره برداری رسید، گفت: میزان سرمایه گذاری این طرح‌ها افزون بر 560 میلیارد ریال بوده است.
بنام یادآور شد که در دولت یازدهم همچنین مشکلات مربوط به بیش از 100 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تعیین تکلیف شد.
هم اینک حدود 290 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مستقر است.
وی با بیان اینکه هم اینک 236 طرح تولیدی و خدماتی در شهرک‌های صنعتی استان در حال اجراست، تصریح کرد: دولت برای کمک به رونق واحدهای صنعتی در سال جاری محدودیتی قائل نشده است.
سال گذشته از محل اعتبارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از مبلغ 160 هزار میلیارد ریال در کشور چهار هزار و 50 میلیارد ریال سهم استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
این میزان تسهیلات برای 447 واحد تولیدی و صنعتی راکد و نیمه فعال در استان مصوب شد که با پرداخت افزون بر یک هزار میلیارد ریال از این میزان تاکنون 125 واحد تولیدی راکد در بخش‌های صنعت و کشاورزی در استان به چرخه تولید بازگشته‌اند.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
3016/6110انتهای پیام /*


درباره gohari