خانه / Uncategorized / 95 درصد چاه های کشاورزی اردستان به کنتور هوشمند تجیهز شدند

95 درصد چاه های کشاورزی اردستان به کنتور هوشمند تجیهز شدندمحمدرضا سلیمی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تعداد 220 حلقه چاه کشاورزی مجوزدار در اردستان وجود دارد که تا کنون 210 حلقه از آنها به کنتور هوشمند مجهز شده و چاه های باقی مانده نیز به تدریج تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به تعداد زیاد چاه های غیرمجاز در این شهرستان افزود: تعداد 250 حلقه از این چاه ها در خانه ها، ویلاها و باغ ها شناسایی و با پیگیری های قضایی تعداد 12 حلقه در سال جاری مسدود شده است.
مدیر امور منابع آب اردستان بیان کرد: برداشت بی رویه آب از این چاه ها موجب کاهش ذخیره های زیر زمینی و پایین رفتن سطح مخزن ها شده و خشکسالی های چند سال گذشته، کمبود بارندگی و کاهش دبی آب را به دنبال داشت که نصب کنتورهای هوشمند، کاهش 18 درصدی دبی چاه ها و برداشت متعادل زمینه ساز افزایش سطح آب های زیرزمینی شده است.
او با تاکید بر دریافت پروانه بهره برداری جهت چاه های آب آشامیدنی شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی اردستان اضافه کرد: تعداد 15 حلقه چاه روستایی و 6 حلقه چاه آب آشامیدنی شهری هنوز پروانه بهره برداری دریافت نکردند که تا پایان سال 1396 مهلت دارند در این زمینه اقدام کنند.
220 حلقه چاه کشاورزی مجاز و 35 حلقه چاه آب آشامیدنی شهری و روستایی در این شهرستان وجود دارد؛ اردستان با 43 هزار نفر جمعیت در 118 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
خبرنگار: رحمت الله عامری نیا ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
7431/8123انتهای پیام /*


درباره gohari